Do udziału w panelach dyskusyjnych w naszym wydarzeniu zaprosiliśmy ekspertów i praktyków ESG z różnych branż. W panelach wezmą udział zarówno naukowcy, jak i przedstawiciele firm, organizacji oraz korporacji wdrażających strategie ESG. Z jakimi wyzwaniami mierzą się na co dzień? Jak będzie wyglądał świat za kilka lat? Czy ESG ma realny wpływ na zmianę naszej rzeczywistości?
Dyskusja obejmie również tematy związane z sektorem MŚP, a paneliści postarają się odpowiedzieć odpowiedzieć na czy i kiedy mniejszym firmom będzie opłacało się postawić na ESG.
Sekretarz Stanu, Ministerstwo Zdrowia
Podsekretarz stanu, Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Z wykształcenia jest magistrem inżynierem środowiska, absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Zaangażowany w działalność społeczną, w latach 2017-2023 pełnił funkcję prezesa Forum Młodych Ludowców. Absolwent Szkoły Liderów Politycznych. Od 2019 roku rzecznik prasowy Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Podsekretarz stanu, Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Sekretarz Stanu, Ministerstwo Cyfryzacji
Doktor ekonomii, prawnik. Wykładowca na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2015-2023 główny ekonomista i członek Zarządu Fundacji Kaleckiego. W latach 2019-2023 dyrektor ds. legislacji w Klubie Parlamentarnym Lewicy. Autor ponad 200 projektów ustaw, w tym z zakresu spraw gospodarczych i społecznych. Współautor analizy „Cyfrowe państwo. Strategia dla Polski”, zawierającej stan rozwoju technologii cyfrowych w Polsce, Unii Europejskiej i na arenie międzynarodowej, a także konkretne zadania i cele stojące przed Polską w obszarze cyfrowym. Członek poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Członek Zarządu Krajowego partii Nowa Lewica. Pochodzi z Rożnowa w województwie wielkopolskim.
Poseł na Sejm, Polska 2050
Poseł na Sejm. Przez ponad 20 lat współtworzył polski rynek medialny: zaczynając jako dziennikarz w “Gazecie Wyborczej, współtworzył “Puls Biznesu”, kierował m.in. “Forbsem”, “Newsweek Polska” czy “Gazetą Prawną”, był redaktorem naczelnym “Dziennika Gazety Prawnej oraz tygodnika “Wprost”. Wykształcenie: Magister Zarządzania i Przywództwa na Uniwersytecie SWPS.
Prezes, Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema
Popularyzator technologiczny, dziennikarz naukowy powołany przez Komisję Europejską na funkcję Cyfrowego Ambasadora UE. Prezes Instytutu Lema. Autor kanału technologicznego This is IT na serwisie Youtube oraz bloga www.thisisit.edu.pl. Stawia na człowieka, który rozumie, że technologia to tylko i aż narzędzie w jego rękach, którym powinien pozytywnie zmieniać świat. Promuje to co polskie i innowacyjne.
Marcin Czech jest profesorem n. med. i n. o zdrowiu, dr. hab. n. ekon., absolwentem programu MBA, Studium Ekonomiki Zdrowia UW, Akademii Psychologii Przywództwa, specjalistą epidemiologii i zdrowia publicznego, wykładowcą Politechniki Warszawskiej oraz Instytutu Matki i Dziecka, gdzie zajmuje stanowisko kierownika Zakładu Farmakoekonomiki oraz kierownika Zespołu ds. Kontroli Zakażań Szpitalnych.
Gościnnie wykłada na studiach MBA SGH-WUM, Wydziale Zarządzania UW oraz jako wizytujący profesor na Uniwersytetach w Sofii i w Astanie.
W latach 2017-19 był wiceministrem zdrowia nadzorującym i współzarządzającym Departamentem Polityki Lekowej i Farmacji oraz odpowiadającym za współpracę międzynarodową Polski w zakresie zdrowia.
Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego, członkiem Rady Naczelnej Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia, członkiem Prezydium Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta, członkiem Komitetu Zdrowia Publicznego PAN.
Partner zarządzający, Rymarz Zdort Maruta
Marcin Maruta jest radcą prawnym i partnerem zarządzającym w kancelarii Rymarz Zdort Maruta. Kieruje praktyką TMT. Jest czołowym ekspertem w dziedzinie nowych technologii i prawa własności intelektualnej w Polsce. Lider wielu specjalistycznych zespołów w kancelarii, m.in. zespołu kontraktów IT, zespołu cloud i zespołu paperless. Doradzał przy najbardziej złożonych i przełomowych projektach technologicznych ostatnich 20 lat. Ma unikatową wiedzę w zakresie takich tematów jak: umowy licencyjne na oprogramowanie, umowy na dostawy i dystrybucję oprogramowania, umowy wdrożeniowe IT, umowy dotyczące chmury i outsourcingu, czy też w zakresie ochrony danych, technologii i sporów dotyczących licencji na oprogramowanie.
Marcin jest współzałożycielem Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. Celem fundacji jest promowanie cyfrowej edukacji społeczeństwa, m.in. przez podejmowanie działań mających na celu przeciwdziałanie cyberprzemocy wśród dzieci oraz przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu osób starszych.
Rektor, Szkoła Główna Handlowa
Rektor, Akademia Leona Koźmińskiego
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W trakcie studiów w AE uzyskał stypendium, które umożliwiło wyjazd na dwa lata do University of Tilburg, jednej z najlepszych europejskich szkół biznesu. Prof. Grzegorz Mazurek pracował tam m.in. jako asystent i uzyskał trzeci już tytuł magistra (Organization & Marketing). Po powrocie do Polski, w 2005 roku obronił pracę doktorską i uzyskał stopień naukowy doktora w Szkole Głównej Handlowej. Praca dotyczyła dostosowań przedsiębiorstw notowanych na GPW do uwarunkowań „nowej gospodarki”.
Profesor zwyczajny Szkoły Głównej Handlowej. W 2007 r. został wpisany na listę adwokatów w ramach Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Członek zarządu FIDE, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Prawa Europejskiego, członek European Union Studies Association. W latach 2007-2013 wchodził w skład kolegium Najwyższej Izby Kontroli W roku 2013 powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Autor książek oraz opracowań naukowych z dziedziny prawa europejskiego, a także administracji publicznej.
Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju, Uniwersytet Gdański
Politolożka, ekspertka zrównoważonego rozwoju, członkini zespołu ekspertów Komisji Europejskiej w Polsce Team Europe Polska, Dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego 2020-2022, Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju (2022-).
Dyrektor zarządzająca, Stowarzyszenie Fala Renowacji
Absolwentka SGH i LSE, gdzie obroniła doktorat w dziedzinie polityki gospodarczej oraz uzyskała MSc Executive in Cities. Zawodowo zajmuje się zieloną transformacją, tematyką zrównoważonego rozwoju miast oraz efektywności energetycznej budynków. W latach 2018-2021 odpowiedzialna za zrównoważony rozwój Warszawy, członkini zarządu miasta. Autorka licznych publikacji na temat polityki regionalnej, finansowania rozwoju, funduszy europejskich i zielonej transformacji. Członkini Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego, rady ekspertów THINKTANK, Komisji Ekspertów Klimat i Przestrzeń przy Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Rady Programowej think tanku CitiSense, wspierającego działania na rzecz miast przyjaznych mieszkańcom.
Dyrektor Generalna, UNICEF Polska
Dyrektor Generalna UNICEF Polska i Prezes Zarządu. Związana z organizacją od ponad 12 lat w różnych rolach. Była m.in. koordynatorem ds. ładu organizacyjnego oraz doradcą dyrektora generalnego. Przez ostatnie cztery lata, pełniąc funkcję zastępcy dyrektora generalnego, nadzorowała i wspierała działania zespołów fundraisingu indywidualnego, biznesowego oraz marketingu i komunikacji. Zainicjowała zmiany w strukturze i działaniu organizacji w Polsce, w tym w zakresie współpracy z biznesem. Z wykształcenia anglistka, z zamiłowania strateg. Przez wiele lat tłumaczka ze specjalizacją prawniczą, podatkową i biznesową, współpracująca z największymi kancelariami doradztwa prawnego i podatkowego oraz firmami i przedsiębiorstwami z różnych sektorów. Negocjowała umowy dla konsorcjów tłumaczeniowych i koordynowała ich pracę.
Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych
Prezes, Polska Agencja Nadzoru Audytowego
Ukończył skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Jest również absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie, podyplomowych studiów w zakresie zarządzania ryzykiem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz programu Real Estate Economics and Finance w The London School of Economics and Political Science (LSE).
W latach 1999-2007 pracował w Ministerstwie Finansów jako radca ministra i zastępca dyrektora Departamentu Rachunkowości. Był menedżerem w instytucjach publicznych oraz spółkach prawa handlowego. Pełnił funkcję zastępcy prezesa Zarządu ds. Finansowych w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Był prezesem zarządu Polski Gaz TUW oraz członkiem zarządu PHN S.A. Zasiadał także w radach nadzorczych oraz komitetach audytu jednostek zaufania publicznego.
Jest biegłym rewidentem. Był członkiem Komisji Nadzoru Audytowego (2017-2020) oraz członkiem Komitetu Standardów Rachunkowości (I, II i III kadencja).
Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów
Biegły rewident od 2006 roku.
Współtworzył i wykonuje zawód w małej firmie audytorskiej. Zawodowo zajmuje się badaniem sprawozdań finansowych oraz regulacjami dotyczącymi podatków i rachunkowości, a w sposób szczególny aspektami prawnymi wykonywania audytu.
Od wielu lat angażuje się w pracę na rzecz samorządu biegłych rewidentów. Od 2007 roku delegat na Zjazd. W latach 2015-19 brał udział w pracach Komisji opiniowania aktów prawnych. W latach 2019-23 był członkiem Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, w której zajmował się głównie kwestiami związanymi z legislacją. Zaangażowany był także w działalność Regionalnego Oddziału w Gdańsku, w którym w latach 2019-23 był członkiem Regionalnej Rady.
Kamil Jesionowski był również członkiem Komisji ds. opracowania nowego brzmienia statutu PIBR, który wprowadził narzędzia do sprawniejszego funkcjonowania PIBR. Zmiany te zostały przyjęte w 2022 r. podczas Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Biegłych Rewidentów.
Prezes Zarządu, Pekabex S.A.
Jest absolwentem Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w 1996 r. ukończył wydział Prawa i Administracji na kierunku prawo, uzyskując tytuł magistra prawa. Od 1994 r. posiada licencję maklera papierów wartościowych, w 2011 r. uzyskał licencję syndyka. Od początku kariery zawodowej związany był z rynkiem kapitałowym oraz bankowym.
Zdobywał doświadczenie pracując w domach maklerskich BPH oraz Raiffeisen, a następnie w międzynarodowym zespole Banku ABN AMRO. Po przejściu do ABN AMRO Securities piastował funkcję członka zarządu i odpowiadał między innymi bezpośrednio za przygotowanie i obsługę transakcji obrotu akcjami na rynku niepublicznym. Od 2002 roku jest związany z funduszem Sovereign Capital S.A. jako jego współzałożyciel oraz prezes zarządu, jak i członek organów jej poszczególnych spółek portfelowych. Nadzorował realizację wielu projektów, angażując się w szczególności w kompleksowe transakcje restrukturyzacyjne, wymagające połączenia doświadczenia zarówno w zakresie biznesu, jak również finansów, prawa handlowego i upadłościowego. Swoje doświadczenie wykorzystywał między innymi działając jako Przewodniczący Rady Nadzorczej Wittchen, wspierając zarząd w procesie transformacji spółki.
Od 2007 r. zaangażował się we wsparcie Pekabex S.A., sprawując funkcję członka Zarządu Pekabex S.A., a od 2015 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu. Wraz z Zespołem dokonał transformacji Pekabeksu z mało znanej lokalnej firmy w upadłości, do lidera rynku budowlanego i modułowego o ambicjach europejskich, z przychodami 1,67 mln PLN w 2022 r.
Senior Business Consultant, Dun & Bradstreet
Ekspert i doradca biznesowy w obszarach TPRM, AML oraz ESG
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH) oraz Akademii Leona Koźmińskiego na kierunkach Zarządzanie strategiczne, Strategiczny wywiad biznesowy oraz Studiów doktoranckich w obszarze Nauk o Zarządzaniu. Analityk procesów biznesowych oraz ekspert i doradca w obszarze procesów zarządzania ryzykiem stron trzecich, przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML Officer) oraz ESG w obszarze Due Dilligence.
Specjalizuje się w opracowywaniu strategii biznesowych w oparciu o dane dla kluczowych obszarów i procesów Compliance (TPRM), AML oraz strategii ESG dla największych firm w Polsce oraz członkini zespołów pracujących nad projektami dla firm z Fortune Global 500.
Członkini organizacji: Polskiego Stowarzyszenia ESG, Strategic and Competitive Intelligence Professionals (SCIP) oraz Academy of International Business (AIB).
Counsel, Praktyka Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych, Kancelaria DZP
Doktor nauk prawnych, counsel w kancelarii DZP, adiunkt w Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Specjalizuje się w doradztwie na rzecz spółek publicznych i emitentów oraz instytucji finansowych. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół prawa gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa rynku kapitałowego oraz ESG. Doradza w kwestiach związanych z ESG, w szczególności w zakresie przygotowania instytucji finansowych do spełnienia wymogów ujawnieniowych.
Członkini Zarządu, Polskie Stowarzyszenie ESG
Członkini Zarządu oraz współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia ESG, integratorka środowiska związanego z idą ESG. Jedna z inicjatorek Rady Innowatorów działającej przy PSE, skupiającej liderów zrównoważonej transformacji, przedstawicieli agend rządowych i ministerstw. Ekspertka z wieloletnim doświadczeniem w zakresie CSR, organizatorka i pomysłodawczyni akcji społecznych realizowanych przez międzynarodowe korporacje.
Współzałożycielka Agencji Medialnej Strategic Advisors, realizującej kampanie z zakresu Public Affairs, Public Relations i Investor Relations dla firm m.in. z sektora motoryzacyjnego, deweloperskiego, finansowego, FMCG i branży logistycznej.
Wcześniej związana z czołowymi polskimi mediami: Dziennikiem Polska Europa Świat, Dziennikiem Gazetą Prawną, Gazetą Wyborczą, tygodnikami Newsweek, Wprost, Przekrój oraz z portalem ObserwatorFinansowy.pl należącym do Narodowego Banku Polskiego.
Członkini Zarządu, Polskie Stowarzyszenie ESG
Członkini Zarządu i współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia ESG, członkini Komitetu KIG ds. ESG, integratorka środowiska związanego z ideą ESG. Jedna z inicjatorek Rady Innowatorów ESG działającej przy PSE, skupiającej liderów zrównoważonej transformacji. W skład Rady wchodzą przedstawiciele dużych firm, organizacji, agend rządowych, instytucji finansowych.
Dyrektorka zarządzająca jednej z najdłużej działających na polskim rynku spółek PR & Public Affairs w Polsce - Compress SA, partnerka zarządzająca agencji doradztwa strategicznego i public affairs - Agencji Medialnej Strategic Advisors. Pracowała dla kilkudziesięciu dużych marek polskich i międzynarodowych, tworząc strategie, doradzając zarządom w sytuacjach kryzysowych, organizując kampanie CSR. W codziennej pracy stara się łączyć oczekiwania interesariuszy, z wymogami regulatorów i strategią biznesową firm. Fascynatka i adwokatka tematyki odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Jej misją jest budowanie świadomości i promocja idei odpowiedzialnego biznesu wśród jak najszerszego grona odbiorców oraz uświadamianie jakie szanse biznesowe niesie za sobą troska o klimat, środowisko czy różnorodność. Politolożka i dziennikarka ekonomiczna. Przez pierwsze 10 lat pracy zawodowej pracowała w czołowych polskich mediach: Forbes, Puls Biznesu, Polska Press, Dziennik „Polska Europa Świat”.
Prezes Zarządu, Ekovoltis
To lider z wizją, który kieruje Ekovoltis, firmą dostarczającą zieloną energię pod marką e2V. Jest ona częścią grupy MS Galleon GmbH, należącej do Michała Sołowowa. Piotr ma bogate doświadczenie w zarządzaniu i realizacji innowacyjnych projektów w różnych branżach. Jego misją jest promowanie energii odnawialnej jako źródła zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Wraz ze swoim zespołem pracuje nad upowszechnieniem OZE i tworzeniem czystej i bezpiecznej przyszłości dla naszej planety. Piotr Ostaszewski stawia na innowacyjność, dlatego już teraz korzysta z narzędzi sztucznej inteligencji, aby rozwijać talenty i potencjał pracowników Ekovoltis. Wierzy, że AI zrewolucjonizuje praktyki biznesowe i przyspieszy procesy decyzyjne.
Główny Ekonomista Pracodawców RP
Ekspert przy Radzie Dialogu Społecznego, czlonek m.in. Komitetu Monitorujacego KPO, komietu ds Semestru Europejskiego, Społecznej Rady Fiskalnej. Przez wiele lat menadżer i profesjonalny inwestor zarządzający kwotami dochodzącymi do 40 mld zł.
Kamil Sobolewski posiada 25-letnie doświadczenie zawodowe. Zdał egzaminy CFA oraz FRM, od Global Association of Risk Professionals otrzymał tytuł Financial Risk Manager. Pracował m.in. w bankach, w tym w niemieckim DG Banku, zrzeszającym lokalne banki działające pod markami Volksbank i Raiffeisenbank, oraz we francuskim Societe Generale, gdzie odpowiadał za inwestycje środków własnych banku, a przede wszystkim w funduszach emerytalnych i inwestycyjnych w Polsce i za granicą, gdzie dla marek takich jak Union Investment, PKO BP, Citibank czy Nationale-Nederlanden z sukcesami decydował o sposobie inwestowania środków o wartości sięgającej 40 miliardów złotych, zarządzał zespołami inwestycyjnymi, a także pełnił rolę stratega na potrzeby instytucji finansowej i jej klientów.
Wiceprezes, Federacja Przedsiębiorców Polskich
Prawnik, od 10 lat związany z organizacjami przedsiębiorców, wcześniej wieloletni pracownik administracji rządowej m.in. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwie Pracy, Ministerstwie Gospodarki. Sekretarz Rady Dialogu Społecznego członek Zespołu ds. deregulacji gospodarki przy Ministrze Rozwoju. Współautor raportów dot. monitoringu przebiegu procesu legislacyjnego w Polsce, dialogu społecznego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMSC oraz programu MBA GFKM.
Dyrektor Zarządzający, Ayming Polska
Odpowiada za kierowanie strategią, skupiając się na umacnianiu pozycji rynkowej firmy jako lidera w finansowaniu innowacji w Polsce oraz wdrażaniu nowych usług do jej bieżącej działalności.
Posiada ponad 20 lat doświadczenia na stanowiskach menedżerskich, zdobytego w wiodących firmach takich jak SAS Institute, Empik, mBank, i EY. Współkierował SAS Institute w Polsce, gdzie odpowiadał za obszar Customer Advisory, projektując rozwiązania z obszaru zaawansowanej analityki i sztucznej inteligencji maksymalizujące customer experience w sektorach bankowości, consumer finance, płatności, handlu i e-commerce. W Empiku zarządzał obszarem wartości klienta oraz odpowiadał za budowę i rozwój ekosystemu lojalnościowego i subskrypcyjnego, a w mBanku wprowadzał na rynek kredyty konsumenckie oraz innowacyjne rozwiązania płatnicze. Piotr Frankowski spędził również prawie 10 lat w EY, gdzie był odpowiedzialny za rozwój, zarządzanie projektami i usługi z obszaru doradztwa strategicznego głównie dla sektora finansowego.
Uzyskał tytuł magistra inżyniera na wydziale organizacji i zarządzania na Politechnice Łódzkiej. Jest także absolwentem studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej oraz Strathclyde University w Glasgow oraz ukończył szereg kursów menedżerskich m.in. w Commerzbanku i EY.
Członek Zarządu, RE POWERIC Sp. z o.o.
Ekspert w dziedzinie innowacji, z wykształcenia lekarz medycyny, absolwent Biznes AI na Akademii Leona Koźmińskiego. Od 10 lat związany z branżą technologiczną. W latach 2016-2018 specjalista ds. komunikacji naukowej w Centrum Nauki Kopernik. Od 2018 roku aktywny członek polskiej społeczności sztucznej inteligencji. W Respect Energy pełni rolę dyrektora rozwoju biznesu cyfrowego, tworząc produkty cyfrowe i modele biznesowe odpowiadające na potrzeby świata 4.0. Członek Zarządu RE Poweric spółki technologicznej wchodzącej w skład Respect Energy Holding.
Partnerka, EY
Ekspertka w dziedzinie odpowiedzialnego zarządzania i zrównoważonego biznesu. Specjalizuje się w strategiach odpowiedzialnego zarządzania/ zrównoważonego rozwoju, raportowaniu kwestii zrównoważonego rozwoju, zrównoważonym finansowaniu, zarządzaniu relacjami z kluczowymi interesariuszami, odpowiedzialnej sprzedaży. Obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską w Szkole Głównej Handlowej, za którą otrzymała drugą nagrodę w konkursie Verba Veritatis na najlepsze prace dotyczące etyki i odpowiedzialnego zarządzania.
Prezes Zarządu Związku Cyfrowa Polska
Prezes Zarządu Związku Cyfrowa Polska (ZIPSEE) działającego na rynku już 16 lat. Członek Rady ds. Cyfryzacji działającej przy Ministrze Cyfryzacji w latach 2019-2021. Związany z Digital Europe, organizacją zrzeszającą największe w Europie stowarzyszenia sektora ICT, w której dwukrotnie sprawował funkcję Członka Zarządu. Jest inicjatorem ogólnopolskich debat związanych z kwestiami cyberbezpieczeństwa, 5G oraz nowelizacją prawa m.in. autorskiego, podatkowego, ochrony środowiska oraz w zakresie zamówieniach publicznych. Wieloletni manager z branży RTV i IT, aktywnie zaangażowany w rozwój i promocję procesu cyfryzacji w Polsce. Skutecznie wspiera merytoryczną i rzetelną dyskusję w obszarach firm - członków Związku Cyfrowa Polska, które stanowią istotną część branży cyfrowej i nowych technologii inwestującej w Polsce.
Członek Zarządu Pekabex Development Sp. z o.o.
Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku prawo oraz Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość, na obu uczelniach uzyskując tytuł magistra. Karierę zawodową rozpoczynał w funduszu Sovereign Capital gdzie jako project manager, następnie associate director, a finalnie członek zarządu, prowadził projekty restrukturyzacyjne i uczestniczył w zarządzaniu spółkami portfelowymi funduszu. Z grupą Pekabex związany od roku 2007 pełniąc funkcje doradcze, dyrektora działu prawnego, a obecnie dyrektora ds. rozwoju, odpowiedzialnego między innymi za transakcje fuzji i przejęć. W ramach zarządu Pekabex Development odpowiada za strukturyzowanie transakcji deweloperskich i asset management.
Prezes Zarządu Pekabex Development Sp. z o.o.
Ekspert zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Współpracownik Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Instytutu Kapitału Ludzkiego. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego na Wydziale Humanistycznym, kierunek Politologia i Prawo. W latach 1997 – 2006 pełnił funkcję Dyrektora Ekspansji i Marketingu ogólnopolskiej sieci sklepów KOMFORT. W latach2006–2018 wiceprezes zarządu SGI S.A. i prezes zarządu SGI Sp. z o.o.–ogólnopolskiego dewelopera realizującego inwestycje mieszkaniowe,biurowe oraz centra handlowe w 6 miastach Polski. W 2019 roku doradzał giełdowym spółkom deweloperskim z zakresu tworzenia strategii działalności i optymalizacji procesów inwestycyjnych.Od 2020 do grudnia 2022 wiceprezes zarządu CEO Marvipol Development S.A., a od lutego 2023 wiceprezes zarządu Deputy CEO Linkcity S.A. BouyguesFrance. Prezes Zarządu Pekabex Development od 2023 roku.
General Counsel, Członek Zarządu, Polpharma
Agnieszka Deeg-Tyburska pracuje na stanowisku Radcy Prawnego Grupy Polpharma od 2015 roku. Obecnie w Polpharmie zarządza zespołami Prawnym, Compliance, Bezpieczeństwa oraz Patentowym. Jest także wiceprzewodniczącą Komitetu Prawnego ds. Leków dla Europy, a także posiada tytuł Certyfikowanego Mediatora CERP.
Od wielu lat związana z branżą farmaceutyczną, reprezentując producentów leków generycznych i innowacyjnych. W swojej dotychczasowej karierze Agnieszka posiada bogate doświadczenie w zakresie dużych i skomplikowanych transakcji, ze szczególnym uwzględnieniem przejęć spółek publicznych, transakcji inwestycyjnych funduszy venture capital, reprezentowanie międzynarodowych instytucji finansowych przy przejęciach polskich banków oraz firm leasingowych. Przygotowywała również struktury MBO i LBO. Reprezentowała szereg instytucji finansowych i pożyczkobiorców w programach pożyczkowych, emisjach dłużnych papierów wartościowych oraz transakcjach leasingu finansowego.
Dyrektor Instytutu Łukasiewicz ITECH
Head of Commercial Sales SolarEdge Polska
Związany z energią odnawialną od 2005 roku. Z racji wykształcenia w obszarze hydrologii i meteorologii, początkową działalność skoncentrował na energetyce wodnej. Wraz z zespołem z IMGW zajmował się analizą zasobów wiatru w Polsce, wykorzystanych w przyszłym planowaniu lokalizacji pod elektrownie wiatrowe. W latach 2007-2015 manager projektów wiatrowych, rozwijający wdrożenie projektów turbin wiatrowych niemieckiej firmy Enercon wraz z bydgoską spółką.
Od 2007 roku związany z fotowoltaiką. W latach 2008-2015 początkowo jako Manager ds. Logistyki, następnie Dyrektor Produkcji w fabryce Solar-Future-Energy - jednej z pierwszych polskich fabryk modułów fotowoltaicznych. W latach 2010-2012 zaangażowany w realizację projektów farm fotowoltaicznych w Bułgarii i we Włoszech.
W 2012-2013 roku rozwijał sieć sprzedaży mikro-instalacji na Sycylii, na bazie modułów PV wyprodukowanych w Polsce.
Od 2015 - po założeniu własnej firmy doradczej w obszarze OZE - związany z rynkiem produkcyjnym modułów PV w Polsce, jak i za granicą jako Business Development Manager.
Zaangażowany w promocję i rozwój polskich przedsiębiorstw na takich rynkach jak Australia, Gruzja, Ukraina oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Od 2019 roku związany z SolarEdge, obecnie na stanowisku Head of Commercial Sales.
Radca Prawny, Kancelaria prawna SK&S
Specjalizuje się w bankowości i finansach, koncentrując się na transakcjach finansowania inwestycji, w tym w formule project finance, w szczególności w sektorach energetycznym, infrastruktury i nieruchomości. Aktywnie wspiera klientów w kwestiach związanych ze zrównoważoną transformacją i zrównoważonym finansowaniem, w tym w ocenie zgodności działalności z taksonomią UE i raportowaniem zagadnień zrównoważonego rozwoju. Doradza również w transakcjach sekurytyzacji wierzytelności, faktoringowych i leasingowych.
Jest członkiem Komitetu ds. ESG przy Krajowej Izbie Gospodarczej, członkiem grupy wspierającej EFRAG w przygotowaniu ESRS dla MŚP oraz członkiem Environmental, Social & Governance Group w ramach World Law Group.
Regularnie publikuje i prowadzi wykłady na temat zagadnień związanych z ESG, taksonomią UE oraz raportowaniem zagadnień zrównoważonego rozwoju.
Z-ca Dyrektora ds. Strategii i Zrównoważonego Rozwoju, Kierowniczka Działu ESG, LW Bogdanka
Praktyczka ESG – z doświadczenia i sposobu myślenia. Od kilkunastu lat zarządza projektami z zakresu środowiska, spraw pracowniczych i społecznych oraz odpowiedzialnych i etycznych praktyk zarządczych – w biznesie oraz organizacjach pozarządowych. Od 2017 r. jest Wiceprezeską Fundacji "Solidarni Górnicy", ale działa również w lubelskich NGO, przeciwdziałając wszelkim formom wykluczenia społecznego. Specjalizuje się w transformacji biznesu w myśl „Zielonego Ładu”. Współpracuje z MŚP dzieląc się wiedzą i wspierając w procesie budowania podstaw ESG.
Prezes, Schneider Electric
Prezes Klastra w Schneider Electric od 2017 r. Odpowiada za działalność operacyjną w Polsce, Czechach, Słowacji oraz Ukrainie.
W branży elektrotechnicznej od 1994 r. Posiada ponad 25 letnie doświadczenie w sektorze systemów automatyki oraz rozwiązań dystrybucji energii. W strukturach Schneider Electric od 2002 roku. Był odpowiedzialny m.in. za cały dział automatyki budynków w ponad 20 państwach regionu Europy Środkowej, krajach bałtyckich i WNP oraz Izraelu. Od 2012 do 2017 r. zajmował stanowisko prezesa Schneider Electric Polska.
Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej oraz programu MBA prowadzonego przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego wspólnie z University of Illinois.
Vice president of ERBUD GROUP
Wiceprezeska ERBUD-u, największej niezależnej polskiej grupy budowlanej. Jedna z niewielu kobiet w zarządach tej branży. Ukończyła UMK w Toruniu na wydziale Ekonomii i Zarządzania, specjalność finanse, dziś na tymże wydziale jest członkiem dwóch rad doradczych. Posiada międzynarodowy certyfikat MCBT, akredytację trenerską Brian Tracy International oraz certyfikat uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych spółek skarbu państwa. Jest pierwszą Polką w prestiżowym zestawieniu Influential Leaders AACSB, w rankingu Pulsu Biznesu „100 kobiet biznesu 2022” znalazła się na 11. miejscu. Jest wiceprezesem i jedną z inicjatorek Fundacji ERBUD oraz projektu „Młode MajstERki” nagrodzonego srebrnym „Innowatorem ESG” przez Polskie Stowarzyszenie ESG jako najlepsza inicjatywa „social” w 2022 r.
Dyrektor regionalny na Europę, AICPA & CIMA
Prezes Zarządu, Intelligent Technologies S.A.
Doświadczony ekspert z różnorodnym doświadczeniem w finansach, telekomunikacji, IT i rozwiązaniach chmurowych. Jego wiedza specjalistyczna obejmuje praktyki ESG z naciskiem na zrównoważony rozwój i etyczne działania biznesowe. Dzięki doskonałemu zrozumieniu technologii nieruchomości, doradza w zakresie wykorzystania najnowocześniejszych rozwiązań w celu optymalizacji zarządzania nieruchomościami i strategii inwestycyjnych. Holistyczne podejście integruje wiedzę finansową ze spostrzeżeniami technologicznymi, dostarczając innowacyjne rozwiązania dla ewoluującego rynku nieruchomości.
Head of Strategic Consulting, ESG, JLL
Dominik Januszewski jest doświadczonym menadżerem, ekspertem w dziedzinie zarządzania i finansów. Przez ponad 25 lat pracował w firmach Ernst&Young oraz Arthur Andersen. W latach 2005-2019 był Partnerem w Ernst&Young odpowiadającym za projekty doradztwa biznesowego, doradztwa transakcyjnego, projekty prywatyzacyjne, jak również badanie sprawozdań finansowych.
W latach 2016-2019 członek zarządu w paneuropejskiej strukturze Ernst&Young dedykowanej do obsługi sektora finansowego.
Jako Partner kierował ponad 200 osobowym zespołem konsultantów. Do jego klientów należały największe instytucje finansowe w Polsce.
Obecnie odpowiada za zespół doradztwa strategicznego JLL zajmujący się opracowywaniem i wdrażeniem strategii ESG oraz startegii optymalizacji energetycznej przedsiębiorstw.
Dominik Januszewski jest Polskim Biegłym Rewidentem, odbył wiele kursów zawodowych z dziedziny audytu, doradztwa i zarządzania, w tym w 2018 roku szkolenie dla Top Executives w Harvard Business School. W 2022 roku uzyskał Certyfikat University of Cambridge: „Business Sustainability Management”.
Jest Absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny, specjalizacja Finanse i Bankowość
Prezes, Instytut Człowieka Świadomego
Prezes Instytutu Człowieka Świadomego, a jednocześnie lekarz, absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Na początku pracował w Katedrze i Klinice Endokrynologii Dziecięcej w Warszawie. Od 2011 związany z medycyną rodzinną, od 2017 jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. W ramach CMKP prowadzi wykłady i seminaria dla rezydentów medycyny rodzinnej oraz lekarzy innych specjalności. Na co dzień pracuje w praktyce lekarzy rodzinnych Orlik w Warszawie, udziela ok. 5-6 tysięcy konsultacji medycznych rocznie. Gorący zwolennik i propagator profilaktyki w medycynie.
Kierowniczka ds. ESG, Erbud Group
Pracuje w GK ERBUD od ponad 2 lat. Odpowiada za koordynację działań z zakresu ESG w GK ERBUD i wydanie pierwszego raportu ESG. Członek Komitetu ESG – organu odpowiedzialnego za zarządzanie i administrowanie kwestiami związanymi ze zrównoważonym rozwojem w grupie.
Partner, kancelaria Rymarz Zdort Maruta
Jest jednym z najlepszych polskich prawników działających w szeroko pojętym obszarze służby zdrowia, który specjalizuje się w prawie administracyjnym, a w szczególności prawie farmaceutycznym, prawie wyrobów medycznych, prawie medycznym, prawie reklamy, prawie europejskim i prawie konkurencji, a także compliance w sprawach związanych z zarzutami korupcji. Jest zaangażowany w doradztwo dla branży farmaceutycznej i FMCG (włączając produkty alkoholowe i tytoniowe), w zakresie działań reklamowych i promocyjnych, refundacji, dystrybucji, znakowania oraz wytwarzania i kontroli jakości.
Doradza w zakresie tworzenia systemów dystrybucji i handlu produktami leczniczymi w kwestiach związanych z systemami ochrony zdrowia, w tym dotyczących finansowania świadczeń zdrowotnych, tworzenia i restrukturyzacji podmiotów leczniczych, telemedycyny oraz ubezpieczeń zdrowotnych.
Uczestniczył w wielu procesach legislacyjnych, m.in. brał udział w pracach nad ustawami z zakresu ochrony zdrowia, tworząc opinie i raporty na temat funkcjonowania tych ustaw. Jest jednym z inicjatorów Telemedycznej Grupy Roboczej oraz członkiem zarządu Fundacji Telemedyczna Grupa Robocza. Doradza w projektach związanych z outsourcingiem i dostępem do danych medycznych we współpracy z CSIOZ i Ministerstwem Zdrowia. Jest członkiem Rady ds. Interoperacyjności CSIOZ. Członek Zespołu Doradców przy senackiej Komisji Zdrowia.
Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Wpis na listę adwokatów uzyskał w 2014 roku. Od 2017 r wykładowca na studiach podyplomowych „Zarządzanie w sektorze farmaceutycznym”, organizowanych na Uczelni Łazarskiego.
Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, Schneider Electric
Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Schneider Electric od 2022 r. Odpowiada za realizację strategii spółki związanej z lokalnym osiąganiem celów zrównoważonego rozwoju, dekarbonizacji i transformacji energetycznej.
Od 2017 r. pełni również obowiązki dyrektora ds. rozwoju biznesu na klaster Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. W tej roli odpowiada m.in. za realizację długoterminowych planów rozwoju działalności firmy w Polsce i regionie, opracowanie krajowych planów strategicznych oraz współpracę z kluczowymi klientami i partnerami. Reprezentuje również Schneider Electric Polska w stowarzyszeniach i izbach handlowych.
Wojciech Świątek jest związany ze Schneider Electric od 1997 roku. Na przestrzeni lat pracował w różnych zespołach na stanowiskach związanych z marketingiem, strategią i rozwojem biznesu, początkowo w Polsce, następnie we Francji (2002 – 2006 r.), w Rosji i krajach WNP (2006 – 2013 r.). Od 2013 r. ponownie pracuje w Polsce.
Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej na kierunku Automatyki Przemysłowej oraz programu MBA prowadzonego przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej wspólnie z London Business School, HEC Paris i NHH (Bergen). Jest także absolwentem University of Westminster w Londynie na kierunku Cyfrowego Przetwarzania Sygnałów.
Prezes Zarządu, PHILIPS Polska
Michał Grzybowski, prezes Philips Polska i Sleep & Respiratory Care Market Leader EMEA, posiada ponad 15-letnie doświadczenie w branży medycznej, w obszarze zarządzania, marketingu oraz sprzedaży, zdobyte przede wszystkim w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Z Philips związany jest od początku 2017 roku. Wcześniej pracował w takich firmach farmaceutycznych jak GlaxoSmithKleine oraz USP Zdrowie.
Head of Development, GH Development, PZFD
Menadżer ds. Vendor Management, BNP Paribas Bank
Head of ESG, Director of Sales and Marketing, ROBYG
Kieruje zespołem sprzedaży ROBYG S.A w Gdańsku i Poznaniu – jednego z liderów rynku deweloperskiego w Polsce. W 2021 r. objęła stanowisko Head of ESG w ROBYG S.A. Tworzyła strategię zrównoważonego rozwoju w ROBYG S.A. oraz odpowiada za raportowanie ESG. Jest Ambasadorem Paktu na Rzecz Klimatu – oficjalnego programu Unii Europejskiej realizującego zadania w ramach Green Deal.
Chief AI & Data Strategy Officer, GFT Technologies
Global Sustainability Director, Selena Group
Magister inżynier budownictwa, pasjonatka zrównoważonego rozwoju, akredytowany assesor BREEAM International, LEED GA oraz referent HQE, sekretarz Komitetu Ekologii PZiTB, Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Ma ponad 20 letnie doświadczenie w zakresie budownictwa zrównoważonego. Uczestniczy w pracach 5 komitetów PKN, w tym ds. zrównoważonego budownictwa. Absolwentka Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej.
Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Skanska Residential Development Poland
W spółce mieszkaniowej Skanska jest odpowiedzialny za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, digitalizację oraz działania firmy w obszarze zrównoważonego rozwoju – ze szczególnym naciskiem na podnoszenie efektywności energetycznej projektów mieszkaniowych, realizowanych i planowanych. Entuzjasta i propagator nowych technologii, szczególnie tych służących ograniczaniu negatywnego wpływu działalności człowieka na środowisko naturalne.
Interesuje się fizyką, kosmologią, a także historią rozwoju nauki.
Senior Manager, Samsung Electronics Polska
Zaangażowany promotor nowych technologii. Od przeszło dziewięciu lat związany zawodowo z Samsung Electronics Polska. W korporacji odpowiedzialny za rozwój biznesu, tworzenie strategicznych partnerstw biznesowych oraz obszary techniczne w regulacjach. Reprezentujący branżę IT oraz Elektroniki Konsumenckiej jak CTO w Związku Cyfrowa Polska oraz Przewodniczący Komitetu Administracji Cyfrowej w Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji.
Członek Rady – Akademii Łomżyńskiej, Wiceprzewodniczący Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyber bezpieczeństwo. Partner prowadzący w Śląskim Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych CYBER SCIENCE oraz Partner prowadzący w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Adiunkt, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
współzałożyciel Centrum im. Ignacego Daszyńskiego, adiunkt w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, członek Związku Nauczycielstwa Polskiego. Stypendysta Carnegie Endowment for International Peace, visiting researcher na Uniwersytecie Georgetown w 2014 i 2022 roku.
Head of Sales, CRIF
Dzięki 25-letniemu doświadczeniu w zarządzaniu złożonymi procesami sprzedaży, rozwojem biznesu, Programami i działaniami operacyjnymi dobrze rozumiem, co jest wymagane do pomyślnego wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań oraz promowania silnych powiązań między zespołami.
Koncentruję się na rozwijaniu ekosystemów i wdrażaniu koncepcji zmiany ukierunkowanej na wzrost sprzedaży i efektywność organizacji.
Head of Group ESG Data Governance, Senior Manager CSR – Social, Business & Data GFT Technologies
Ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w obszarach: społeczeństwa, biznesu, danych. Łączy
wyzwania regulacyjne z modelem biznesowym organizacji na poziomie strategicznym, procesowym
oraz operacyjnym. W szczególności w zakresie budowania struktur zarządzania ESG, kształtowania i
wdrażania modeli zbierania oraz zarządzania danymi ESG, przygotowywania rocznego raportu
pozafinansowego.
Posiada piętnastoletnie doświadczenia zawodowe w budowaniu efektywnych zespołów, planowaniu i
wdrażaniu struktur operacyjnych i strategii biznesowych w sektorach IT, SSC, finansów, bankowości,
konsultingu.
Akredytowana Coach CCA i profesjonalna mentorka. Prowadzi procesy coachingowe, mentoring,
warsztaty oraz indywidualne programy rozwojowe dla liderów i liderek obszarów ESG i społecznej
odpowiedzialności biznesu (CSR). Aktywnie wspiera społeczności kobiet w IT i biznesie.
- Laureatka tytułu Strong Woman in IT – global edition 2023
- Mówczyni motywacyjna. Dwukrotnie nominowana do nagrody Annual Speaker Awards
(Women Tech Global Conference network)
- Autorka tekstów dla portali Magazyn Kompas NGO; wszystko o coachingu; bulldogjob
Prezes Zarządu, DEKRA Certification Sp. z o. o.
Doktor nauk ekonomicznych, biegły rewident, członek FCCA związany z branżą audytorską od 2005 roku najpierw pracując w firmie Deloitte, później jako Dyrektor Finansowy DEKRA Certification Sp. z o.o., a od 2019 roku jako Prezes Zarządu tej firmy. Aktywnie zaangażowany w realizację strategii zrównoważonego rozwoju DEKRA. Nadzoruje rozwój usług certyfikacyjnych w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem usług z zakresu zrównoważonego rozwoju we współpracy z międzynarodowym działem usług auditowych DEKRA.
Dyrektor ds. Rozwoju Elektromobilności, Anwim S.A.
Od 2009 r. związany z rynkiem motoryzacyjnym (Petronas Lubricants). W latach 2013 – 2020 budował strategię sprzedażową i marketingową marki ENEOS. Od roku 2018 związany z rynkiem elektromobilności i OZE, wdrażał projekty PV o mocy powyżej 500 kWp oraz projekty związane z magazynami energii i infrastrukturą ładowania samochodów elektrycznych.
W roku 2020 stworzył i wdrożył strategię biznesową Electromobility.ONE. Projektem kierował w roli CCO do sierpnia 2023.