speaker-photo

Anna Wojciechowska

Head of ESG, Director of Sales and Marketing, ROBYG

Kieruje zespołem sprzedaży ROBYG S.A w Gdańsku i Poznaniu – jednego z liderów rynku deweloperskiego w Polsce. W 2021 r. objęła stanowisko Head of ESG w ROBYG S.A. Tworzyła strategię zrównoważonego rozwoju w ROBYG S.A. oraz odpowiada za raportowanie ESG. Jest Ambasadorem Paktu na Rzecz Klimatu – oficjalnego programu Unii Europejskiej realizującego zadania w ramach Green Deal.

16:15 - 17:15

9 kwietnia 2024

Debata ekspercka: Co zrobić, żeby Polaków było stać na zielone mieszkania? Współpraca banków z deweloperami - jak finansować zrównoważone nieruchomości.

Szacuje się, że rynek nieruchomości odpowiada za około 40% emisji CO2. „Zielone mieszkania” to bez wątpienia przyszłość, jednak czy kupujący ze względu na troskę o klimat są skłonni zapłacić więcej za ekologiczne rozwiązania? Jak powinna w takim przypadku wyglądać współpraca banku z deweloperem na etapie powstawania projektu, a jak współpracę tą połączyć z kosztem kredytu? Na te tematy będziemy dyskutować w gronie przedstawicieli sektora finansowego oraz deweloperów.