speaker-photo

Artur Łeszczyński

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Skanska Residential Development Poland

W spółce mieszkaniowej Skanska jest odpowiedzialny za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, digitalizację oraz działania firmy w obszarze zrównoważonego rozwoju – ze szczególnym naciskiem na podnoszenie efektywności energetycznej projektów mieszkaniowych, realizowanych i planowanych. Entuzjasta i propagator nowych technologii, szczególnie tych służących ograniczaniu negatywnego wpływu działalności człowieka na środowisko naturalne.

Interesuje się fizyką, kosmologią, a także historią rozwoju nauki.

16:15 - 17:15

9 kwietnia 2024

Debata ekspercka: Co zrobić, żeby Polaków było stać na zielone mieszkania? Współpraca banków z deweloperami - jak finansować zrównoważone nieruchomości.

Szacuje się, że rynek nieruchomości odpowiada za około 40% emisji CO2. „Zielone mieszkania” to bez wątpienia przyszłość, jednak czy kupujący ze względu na troskę o klimat są skłonni zapłacić więcej za ekologiczne rozwiązania? Jak powinna w takim przypadku wyglądać współpraca banku z deweloperem na etapie powstawania projektu, a jak współpracę tą połączyć z kosztem kredytu? Na te tematy będziemy dyskutować w gronie przedstawicieli sektora finansowego oraz deweloperów.