speaker-photo

Piotr Witkowski

Członek Zarządu Pekabex Development Sp. z o.o.

Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku prawo oraz Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość, na obu uczelniach uzyskując tytuł magistra. Karierę zawodową rozpoczynał w funduszu Sovereign Capital gdzie jako project manager, następnie associate director, a finalnie członek zarządu, prowadził projekty restrukturyzacyjne i uczestniczył w zarządzaniu spółkami portfelowymi funduszu. Z grupą Pekabex związany od roku 2007 pełniąc funkcje doradcze, dyrektora działu prawnego, a obecnie dyrektora ds. rozwoju, odpowiedzialnego między innymi za transakcje fuzji i przejęć. W ramach zarządu Pekabex Development odpowiada za strukturyzowanie transakcji deweloperskich i asset management.

16:15 - 17:15

9 kwietnia 2024

Debata ekspercka: Co zrobić, żeby Polaków było stać na zielone mieszkania? Współpraca banków z deweloperami - jak finansować zrównoważone nieruchomości.

Szacuje się, że rynek nieruchomości odpowiada za około 40% emisji CO2. „Zielone mieszkania” to bez wątpienia przyszłość, jednak czy kupujący ze względu na troskę o klimat są skłonni zapłacić więcej za ekologiczne rozwiązania? Jak powinna w takim przypadku wyglądać współpraca banku z deweloperem na etapie powstawania projektu, a jak współpracę tą połączyć z kosztem kredytu? Na te tematy będziemy dyskutować w gronie przedstawicieli sektora finansowego oraz deweloperów.