Najbliższe lata to dążenie do gospodarki zrównoważonego rozwoju, a to – oprócz przekonania do słuszności przyjętego przez Unię Europejską kierunku, również szereg obaw, jakie dzisiaj wyrażają przedsiębiorcy. Polska jest w przeddzień objęcia prezydencji w Radzie UE i będzie miała ogromny wpływ na kształtowanie polityki wspólnotowej. W trakcie panelu dyskusyjnego będziemy rozmawiać o najważniejszych celach polskiej prezydencji oraz o wyzwaniach, z którymi będzie mierzyć się Europa w związku z transformacją ESG.
Zdrowie jest istotnym elementem nie tylko zrównoważonego rozwoju, ale także odpowiedzialnego inwestowania. Odpowiedzialne firmy od dawna starają się tworzyć korzystne warunki pracy i dbać o dobrostan swoich pracowników. Czy nowoczesne technologie to ułatwią i wpłyną na poprawę zdrowia publicznego? Jak powinna wyglądać polityka i profilaktyka zdrowotne w świetle prezydencji Polski w Radzie UE?
Raport „Biznes w równowadze. Jak przyspieszyć transformację ESG?” przynosi odpowiedź na pytanie jak biznes radzi sobie z wyzwaniami stawianymi przez zrównoważoną transformację. Podczas FORUM „Go to the Future” po raz pierwszy spojrzymy na wyniki badania. Zapraszamy na przedpremierę!
Wnioski płynące z Raportu ESG 2024: „Szanse i ryzyka” określają łańcuchy dostaw jako jedno z największych wyzwań w kontekście wymagań stawianych przez dyrektywę CSRD. Konieczność bardziej przejrzystego ujawnienia danych o łańcuchach wartości doprowadzi również do rzeczywistych zmian w działalności większości organizacji. Jak przygotować się na rewolucję? Jakie są najlepsze praktyki związane z edukacją dostawców oraz zbieraniem danych? Jak współpracować z dostawcami w celu promowania zrównoważonych praktyk?
Według danych Statisty, w 2022 liczba lokali mieszkalnych w Polsce na tysiąc mieszkańców wynosiła 413. Spośród osiemnastu krajów poddanych analizie Polska zajęła szesnaste miejsce – gorzej wypadają wyłącznie Wielka Brytania (z wynikiem 371) oraz Grecja (z wynikiem 285).Szacuje się, że w Polsce brakuje dwóch milionów mieszkań. Czy budownictwo modułowe może być lekarstwem na te niedobory?
Szacuje się, że rynek nieruchomości odpowiada za około 40% emisji CO2. „Zielone mieszkania” to bez wątpienia przyszłość, jednak czy kupujący ze względu na troskę o klimat są skłonni zapłacić więcej za ekologiczne rozwiązania? Jak powinna w takim przypadku wyglądać współpraca banku z deweloperem na etapie powstawania projektu, a jak współpracę tą połączyć z kosztem kredytu? Na te tematy będziemy dyskutować w gronie przedstawicieli sektora finansowego oraz deweloperów.