Do udziału w panelach dyskusyjnych w naszym wydarzeniu zaprosiliśmy ekspertów i praktyków ESG z różnych branż. W panelach wezmą udział zarówno naukowcy, jak i przedstawiciele firm, organizacji oraz korporacji wdrażających strategie ESG. Z jakimi wyzwaniami mierzą się na co dzień? Jak będzie wyglądał świat za kilka lat? Czy ESG ma realny wpływ na zmianę naszej rzeczywistości?
Dyskusja obejmie również tematy związane z sektorem MŚP, a paneliści postarają się odpowiedzieć odpowiedzieć na czy i kiedy mniejszym firmom będzie opłacało się postawić na ESG.
Przedstawiciel Krajowy, Dyrektor Wykonawczy UN GCNP
Kamil Wyszkowski, Przedstawiciel Krajowy, Dyrektor Wykonawczy United Nations Global Compact
Network Poland (UN GCNP). Od 2002 roku związany z ONZ. W latach 2009-2014 dyrektor biura
United Nations Development Programme (UNDP) w Polsce, od 2004 do dziś Przedstawiciel UN GCNP
(ONZ-owskiej sieci koordynującej z ramienia ONZ współpracę z biznesem, miastami, uczelniami
wyższymi, administracją publiczną oraz organizacjami pozarządowymi), od 2011 roku Dyrektor
Centrum Transferu Wiedzy – Know-How Hub (powołanego w ramach UNDP Poland, obecnie
zarządzanego przez UN GCNP).
Senior Environmental Adviser, EBOiR
Główny specjalista ESG w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR), z 25 letnim doświadczeniem raportowania oraz oszacowywania ryzyk środowiskowych i społecznych. Zajmuje się due diligence oraz analizą ryzyka projektów energetycznych, przemysłowych oraz infrastrukturalnych. Jest ekspertem Europejskiej Platformy Zrównoważonego Rozwoju opracowującej Europejską Taksonomie oraz ekspertem grupy roboczej dot. raportowania bioróżnorodności w ramach raportów finansowych (TNFD).
Pełnomocniczka rządu ds. Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego w Ministerstwie Finansów
Absolwentka Instytutu Spraw Publicznych London School of Economics, Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu “Rethinking Capitalism” pod kierunkiem prof. Mariany Mazzucato na University College London. Ma wieloletnie doświadczenie pracy w instytucjach rynku finansowego. Karierę zawodową rozpoczęła na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W latach 2013-2015 zarządzała Biurem Polityki Regulacyjnej na Towarowej Giełdzie Energii (TGE). W latach 2015-2020 menedżerka polityki publicznej i relacji rządowych w Intercontinental Exchange: New York Stock Exchange w Londynie i Brukseli. Następnie współpracowała z LSE Grantham Research Institute w obszarze finansowania sprawiedliwej transformacji oraz Fundacją Instrat jako liderka programu Zrównoważone Finanse. Zasiadała w wielu grupach roboczych i doradczych m.in. przy ESMA (European Securities and Markets Authority).
Dyrektorka Departamentu CSR i Zrównoważonych Finansów, Bank BNP Paribas
Ekspertka z wieloletnim doświadczeniem w zakresie zrównoważonego rozwoju, ESG, CSR i zrównoważonych finansów. Członkini grupy roboczej ds. wypracowania jednolitego standardu raportowania zrównoważonego rozwoju (ESRS) dla UE (zgodnie z CSRD) w ramach prac EFRAG. Członkini Komitetu ds. ESG KIG. Od 2017 roku odpowiedzialna za zarządzanie i realizację Strategii CSR i Zrównoważonego Rozwoju oraz integrację aspektów ESG z celami biznesowymi Banku BNP Paribas oraz obszaru zrównoważonych finansów.
Dyrektor ds zrównoważonego rozwoju i ESG, Microsoft
Joanna jest doradcą strategicznym w globalnym zespole Financial Services w centrali Microsoft.
Posiada ponad 20-letnie doświadczenie we współpracy z największymi bankami, firmami ubezpieczeniowymi oraz klientami z sektora publicznego w obszarze strategii, innowacji, ewolucji modeli biznesowych i operacyjnych oraz cyfrowej transformacji. Pasjonatka tematyki ESG, wpływu innowacji technologicznych na środowisko i społeczeństwo oraz zmiany kulturowe w organizacjach, praktyk human-centered design i ekspert zarządzania zmianą. Absolwentka Informatyki na Politechnice Poznańskiej.
Ekspertka ds. ESG, Łukasiewicz - ORGMASZ
Ekspertka ESG, wieloletni praktyk w zakresie zarządzania zespołami, projektami inwestycyjnymi i społecznymi. Ma bogate doświadczenie w budowaniu i realizacji strategii rozwoju, zarządzaniu talentami, zmianą organizacyjną. Twórczyni sieci 16 Regionalnych Centrów Umiejętności i laureatka Polskiej Nagrody Innowacyjnego Rozwoju 2021 „Wspieranie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki”. Absolwentka SGH i Uniwersytetu Warszawskiego.
szefowa Zespołu Compliance, kancelaria Domański Zakrzewski Palinka
Doktor prawa i szefowa zespołu compliance kancelarii DZP. Wspiera przedsiębiorców w opracowaniu i wdrażaniu odpowiednich mechanizmów i procesów dotyczących szczególnie tych aspektów ESG, które są związane ze zgodnością działań przedsiębiorców z obowiązującym prawem i ładem korporacyjnym. Doradza w budowaniu transparentnych procesów ochrony sygnalistów. Wyróżniona tytułem Doradca Compliance Roku 2020 przyznawanym przez Instytut Compliance.
Członek Zarządu PAIH
Menadżer z bogatym doświadczeniem w sektorze prywatnym i publicznym. Absolwent Prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii oraz Politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył także studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowe studia z zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest również absolwentem studiów MBA. Przed rozpoczęciem pracy w PAIH pełnił m.in. funkcję prezesa zarządu Związku Pracodawców Business and Science Poland. Wcześniej kierował jednostkami ochrony zdrowia oraz podmiotami badawczo-rozwojowymi w tym m.in. Polskim Ośrodkiem Rozwoju Technologii PORT czy głównym ośrodkiem badawczym grupy kapitałowej KGHM - KGHM Cuprum.
Vice president of ERBUD GROUP
Wiceprezeska ERBUD-u, największej niezależnej polskiej grupy budowlanej. Jedna z niewielu kobiet w zarządach tej branży. Ukończyła UMK w Toruniu na wydziale Ekonomii i Zarządzania, specjalność finanse, dziś na tymże wydziale jest członkiem dwóch rad doradczych. Posiada międzynarodowy certyfikat MCBT, akredytację trenerską Brian Tracy International oraz certyfikat uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych spółek skarbu państwa. Jest pierwszą Polką w prestiżowym zestawieniu Influential Leaders AACSB, w rankingu Pulsu Biznesu „100 kobiet biznesu 2022” znalazła się na 11. miejscu. Jest wiceprezesem i jedną z inicjatorek Fundacji ERBUD oraz projektu „Młode MajstERki” nagrodzonego srebrnym „Innowatorem ESG” przez Polskie Stowarzyszenie ESG jako najlepsza inicjatywa „social” w 2022 r.
Zastępca Kierownika Studiów Podyplomowych, SGH
Praktyk biznesowy, doradca z wieloletnim doświadczeniem, doktor nauk ekonomicznych w dziedzinie zarządzania i jakości. Jest autorką i współautorką publikacji o tematyce związanej z zarządzaniem ryzykiem, łańcuchem dostaw, ESG i bioopakowaniami. Realizuje projekty doradcze we współpracy z firmami konsultingowymi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej m.in. dla przedsiębiorstw z branż FMCG, energetycznej, stalowej, lotniczej, finansowej.
Menedżer Centrum Eksportu PAIH
Menedżer Centrum Eksportu PAIH, analityk strategiczny i doradca biznesowy. Kieruje zespołem ekspertów branżowych PAIH wspierających polskich eksporterów w internacjonalizacji działalności we współpracy z ekspertami rynkowymi w Zagranicznych Biurach Handlowych, innymi publicznymi instytucjami wsparcia biznesu oraz organizacjami branżowymi. Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Członkini Zarządu, Krajowa Izba Gospodarcza
Członkini Zarządu Krajowej Izby Gospodarczej, Dyrektorka Biura Komunikacji i Spraw Członkowskich. Zainicjowała powstanie Komitetu ds. ESG, a w jego ramach Szkoły ESG oraz Krajowego Standardu ESG. Aktywnie wspiera polskie MSP w zielonej transformacji. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Języków Obcych w Poznaniu na kierunku filologia angielska oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Prawo i Administracja.
Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju, Uniwersytet Gdański
Politolożka, ekspertka zrównoważonego rozwoju, członkini zespołu ekspertów Komisji Europejskiej w Polsce Team Europe Polska, Dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego 2020-2022, Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju (2022-).
Partnerka, EY
Ekspertka w dziedzinie odpowiedzialnego zarządzania i zrównoważonego biznesu. Specjalizuje się w strategiach odpowiedzialnego zarządzania/ zrównoważonego rozwoju, raportowaniu kwestii zrównoważonego rozwoju, zrównoważonym finansowaniu, zarządzaniu relacjami z kluczowymi interesariuszami, odpowiedzialnej sprzedaży. Obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską w Szkole Głównej Handlowej, za którą otrzymała drugą nagrodę w konkursie Verba Veritatis na najlepsze prace dotyczące etyki i odpowiedzialnego zarządzania.
Wiceprezes, Federacja Przedsiębiorców Polskich
Prawnik, od 10 lat związany z organizacjami przedsiębiorców, wcześniej wieloletni pracownik administracji rządowej m.in. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwie Pracy, Ministerstwie Gospodarki. Sekretarz Rady Dialogu Społecznego członek Zespołu ds. deregulacji gospodarki przy Ministrze Rozwoju. Współautor raportów dot. monitoringu przebiegu procesu legislacyjnego w Polsce, dialogu społecznego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMSC oraz programu MBA GFKM.
Dyrektor ds. ESG, ENERIS
Dyrektor ds. ESG w ENERIS, wykładowca zagadnień ESG w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i na Uczelni Łazarskiego. Ekspert-praktyk w obszarze zrównoważonego rozwoju, ESG i CSR. Konsultant, trener i szkoleniowiec z ponad 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu i realizacji programów zaangażowania społecznego oraz transformacji systemów zarządzania w kierunku ich zgodności z oczekiwaniami i wymogami ESG/CSR dla wielu firm (m.in. Coca Cola, P&G, Henkel, Unilever, Żywiec Zdrój, Velvet). Zajmują go zagadnienia etyki w biznesie, greenwashingu oraz ładu korporacyjnego. Współtwórca inicjatywy społecznej „Faceci w Zieleni”. Ekspert konkursu „Dobroczyńca Roku”, mentor w programie „Ambasadorzy Zrównoważonego Rozwoju” Stowarzyszenia Organizacji Narodów Zjednoczonych w Polsce oraz w programie wolontariatu studenckiego „Projektor”.
szef Zespołu Doradztwa Energetycznego, kancelaria Domański Zakrzewski Palinka
Rafał jest szefem zespołu doradztwa energetycznego. Jego doświadczenie obejmuje wszelkiego rodzaju prace w sektorze energetycznym, m.in. doradztwo w zakresie inwestycji w infrastrukturę energetyczną, w szczególności elektrownie, project finance, fuzje i przejęcia, JV oraz doradztwo przy obrocie energią, paliwami, uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych i powiązanymi instrumentami pochodnymi. Rafał doradza w zakresie aspektów regulacyjnych i kontraktowych. Jest oficjalnym polskim doradcą prawnym EFET (European Federation of Energy Traders).
Menadżer zespołu ds. zrównoważonego rozwoju i ESG, Santander Bank Polska
Na co dzień koordynuje działania z obszaru zrównoważonego rozwoju, odpowiada za wdrożenie i realizację strategii odpowiedzialnego biznesu oraz przygotowywanie raportów niefinansowych w Santander Bank Polska. Absolwentka wydziału Dziennikarstwa i nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Tematyką odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju zajmuje się od ponad 10 lat. Zasiada również w Zarządzie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
W codziennej pracy stara się łączyć oczekiwania interesariuszy, z wymogami regulatorów i strategią biznesową firmy. Jej misją jest budowanie świadomości i promocja idei odpowiedzialnego biznesu wśród jak najszerszego grona odbiorców oraz uświadamianie jakie szanse biznesowe niesie za sobą troska o klimat, środowisko czy różnorodność. Zasiada w Zarządzie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Koordynator Strategii ESG dla Rynku Kapitałowego, GPW
Doktor nauk ekonomicznych, Przewodniczący Rady Nadzorczej GPW Benchmark S.A. oraz wicedyrektor Działu Rozwoju Produktów Informacyjnych i Wskaźników na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odpowiedzialny za realizację strategii ESG dla rynku kapitałowego. W 2009 roku odpowiadał za uruchomienie pierwszego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie w Europe Centralnej – RESPECT Index. W 2013 roku z jego inicjatywy GPW, jako ósma giełda na świecie przystąpiła do inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Sustainable Stock Exchanges. Natomiast w 2019 roku odpowiadał za wprowadzenie indeksu WIG-ESG – pierwszego benchmarku ESG dla krajowego funduszu inwestycyjnego. W ostatnim okresie koordynował publikację pierwszego na rynku polskim przewodnika ESG dla spółek: „Wytyczne do raportowania ESG. Przewodnik dla spółek notowanych na GPW” oraz Strategię ESG dla rynku kapitałowego.
Od wielu lat związany z zagadnieniami ESG m.in. jako członek Platformy Zrównoważonych Finansów Ministerstwa Finansów oraz zespołu ds. zrównoważonego rozwoju i CSR Ministerstwa Funduszy i Polityk Regionalnej. Laureat nagrody specjalnej kapituły Kongresu Odpowiedzialnego Kapitału.
Ponadto autor i współautor raportów, artykułów i opracowań naukowych na temat znaczenia zagadnień ESG na rynku kapitałowym, w tym jedynego na polskim rynku kapitałowym badania „Decyzje inwestycyjne a społeczna odpowiedzialność firm.
Radca Prawny, Kancelaria prawna SK&S
Specjalizuje się w bankowości i finansach, koncentrując się na transakcjach finansowania inwestycji, w tym w formule project finance, w szczególności w sektorach energetycznym, infrastruktury i nieruchomości. Aktywnie wspiera klientów w kwestiach związanych ze zrównoważoną transformacją i zrównoważonym finansowaniem, w tym w ocenie zgodności działalności z taksonomią UE i raportowaniem zagadnień zrównoważonego rozwoju. Doradza również w transakcjach sekurytyzacji wierzytelności, faktoringowych i leasingowych.
Jest członkiem Komitetu ds. ESG przy Krajowej Izbie Gospodarczej, członkiem grupy wspierającej EFRAG w przygotowaniu ESRS dla MŚP oraz członkiem Environmental, Social & Governance Group w ramach World Law Group.
Regularnie publikuje i prowadzi wykłady na temat zagadnień związanych z ESG, taksonomią UE oraz raportowaniem zagadnień zrównoważonego rozwoju.
Dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu, Łukasiewicz-Orgmasz
Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, Schneider Electric
Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Schneider Electric od 2022 r. Odpowiada za realizację strategii spółki związanej z lokalnym osiąganiem celów zrównoważonego rozwoju, dekarbonizacji i transformacji energetycznej.
Od 2017 r. pełni również obowiązki dyrektora ds. rozwoju biznesu na klaster Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. W tej roli odpowiada m.in. za realizację długoterminowych planów rozwoju działalności firmy w Polsce i regionie, opracowanie krajowych planów strategicznych oraz współpracę z kluczowymi klientami i partnerami. Reprezentuje również Schneider Electric Polska w stowarzyszeniach i izbach handlowych.
Wojciech Świątek jest związany ze Schneider Electric od 1997 roku. Na przestrzeni lat pracował w różnych zespołach na stanowiskach związanych z marketingiem, strategią i rozwojem biznesu, początkowo w Polsce, następnie we Francji (2002 – 2006 r.), w Rosji i krajach WNP (2006 – 2013 r.). Od 2013 r. ponownie pracuje w Polsce.
Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej na kierunku Automatyki Przemysłowej oraz programu MBA prowadzonego przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej wspólnie z London Business School, HEC Paris i NHH (Bergen). Jest także absolwentem University of Westminster w Londynie na kierunku Cyfrowego Przetwarzania Sygnałów.
Sustainability & ESG Senior Expert, Allegro
Zawodowo związana z odpowiedzialnym biznesem i zrównoważonym rozwojem od 2010 roku. W Allegro od września 2020 zajmuje się m.in. wdrożeniem i realizacją strategii ESG & sustainability oraz raportowaniem, projektem dekarbonizacji, a także współpracą z partnerami zewnętrznymi. W latach 2017-2020 ten temat rozwijała w Agorze, gdzie odpowiadała za CSR, raport CSR kodeks etyki oraz komunikację. W Forum Odpowiedzialnego Biznesu była Menedżerką Programu Partnerstwa, a wcześniej wprowadzała i rozwijała Kartę Różnorodności w Polsce. Absolwentka socjologii i ekonomii oraz studiów doktoranckich na SGH. Pasjonatka startupów, szczególnie zrównoważonych. Wykładowczyni na takich uczelnaich jak: Szkoła Główna Handlowa, SWPS, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Akademia Leona Koźmińskiego.
Akademia Leona Koźmińskiego
Kieruje Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu w Katedrze Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie w Akademii Leona Koźmińskiego oraz studiami podyplomowymi „CSR. Cele Zrównoważonego Rozwoju w strategii firmy”. Współautor corocznego Rankingu Odpowiedzialnych Firm i Startupów Pozytywnego Wpływu, współzałożyciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu, współtwórca programu Climate Leadership powered by UN Environment. Uczestnik wielu polskich i międzynarodowych projektów z zakresu neutralności klimatycznej biznesu, gospodarki obiegu zamkniętego, przygotowywania i wdrażania programów etyki, zrównoważonego rozwoju i ESG.
Transformation Leader, Mentor, Business Trainer, CFO
Ekspertka transformacji energetycznej i ESG, od kilku lat wspierająca samorządy i biznes na ścieżce zrównoważonego rozwoju. Liderka transformacji, CFO ze strategicznym podejściem i HR-owym sercem. Entuzjastka nowych technologii (Blockchain) i sposobów pracy (Agile, Scrum, Design Thinking). Pasjonatka dzielenia się wiedzą, mentorka wspierająca zarządy i startupy. Absolwentka SGH, członkini CIMA i profesjonalistka z ponad 20-letnim doświadczeniem w branżach takich jak IT (Enercode, IneoGroup), FMCG, B2B, Produkcja, Real Estate i E-commerce (BAT, Echo Investment, P3 Logistics Parks, Securitas), także po stronie właścicielskiej tj. w Private Equity (Enterprise Investors). Członek Rad Nadzorczych w holdingach kapitałowych, zaangażowana w procesy M&A i IPO.
Członek Zarządu, Murapol
Rozpoczęła swoją współpracę z Grupą Murapol w 2017 r. W styczniu 2018 r. objęła stanowisko Członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar marketingu i komunikacji PR&IR oraz ESG. Posiada rozległe i wszechstronne doświadczenie biznesowe w zakresie zarządzania, marketingu i PR, rynków finansowych i kapitałowych oraz akademickie. Iwona Sroka ukończyła studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie w 1999 r. uzyskała tytuł doktora nauk ekonomicznych. W latach 2000-2017 związana z polskim rynkiem kapitałowym - jako dyrektor na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zaś w latach 2009-2017 jako prezes grupy kapitałowej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Od 2009 r. jest także adiunktem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
External Affairs Manager, BAT Poland
Aleksandra ma wieloletnie doświadczenie pracy w komunikacji, zarówno w Europie Wschodniej jak i Wielkiej Brytanii, koncentrując się na wspieraniu firm w zakresie w zrównoważonej transformacji. Na co dzień w BAT odpowiada za wdrożenie i realizację strategii redukcji szkód oraz transformacji technologicznej firmy w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii. Dodatkowo, w DotVector doradza firmom z sektora technologicznego poprzez dostarczanie analiz politycznych i nawigowaniu środowiska decydenckiego. Doświadczenie zdobyła w międzynarodowych firmach konsultingowych między innymi Oxford Analitica, Grayling czy Fourtold. Ukończyła University of Oxford z tytułem MPhil z nauk politycznych oraz Prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Członkini międzynarodowej organizacji Europaeum.
Managing Director of the AV Enterprise, Integrated Professional Solutions
Associate Director, Strategic Advisory, ESG, Colliers
Zawodowo związana z rynkiem nieruchomości komercyjnych od ponad 10 lat, jako doradca w obszarze rozwoju zrównoważonego. Aktualne jest odpowiedzialna za: przygotowywanie raportów i strategii ESG dla Klientów rynku nieruchomości; badanie zgodności z unijną Taksonomią oraz innymi dyrektywami z zakresu zrównoważonego finansowania inwestycji; doradzanie i koordynowanie transformacji portfeli i pojedynczych asetów w zakresie ESG; przygotowanie raportów dotyczące ryzyk klimatycznych i transformacji; budowanie świadomości ESG wewnątrz organizacji.
Wcześniej doradzała w procesach certyfikacji LEED dla wnętrz biurowych, nowych i istniejących budynków, Doradzała również w obszarze weryfikacji inwestycji pod kątem zanieczyszczenia środowiska (EDD). Dyplomowany Project Manager.
Architekt, założyciel, CEO, The Design Group
Od ponad 15 lat związany z branżą nieruchomości biurowych. Doskonała znajomość rynku, szeroka wiedza architektoniczna i nieograniczona kreatywność, sprawiają, że nie boi się on eksperymentować i tworzyć pionierskie projekty biur dla wielkich korporacji. W 2015 roku stworzył pracownię architektoniczną The Design Group, która od tego czasu przeprowadziła już ponad 500.000 m2 działań projektowych w całej Polsce, a także jest laureatem licznych konkursów branżowych polskich i zagranicznych. Wśród ich Klientów znajdują się m.in: Allegro, PwC Service Delivery Center, Grupa OLX, Santander, Skanska.
Członek Zarządu, odpowiedzialny na strategię ESG, Ghelamco Poland
Z Ghelamco związany od 2008 roku. Specjalista w dziedzinie budownictwa z ponad 20-letnim doświadczeniem. Ma w swoim portfolio pracę przy najbardziej rozpoznawalnych projektach w Polsce. W latach 2003-2004 nadzorował budowę Promenady oraz Blue City. W Ghelamco był odpowiedzialny za realizację między innymi takich projektów jak: Mokotów Nova CD, Senator, Łopuszańska Business Park, T-mobile Office Park, Wołoska 24, BIG, a także flagowego projektu firmy i wizytówki stolicy – Warsaw Unit.
Jarosław Fiutowski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Środowiska i ekspertem w procesie ekologicznego budownictwa. W 2010 roku pomógł w uzyskaniu pierwszego w Polsce certyfikatu BREEAM dla projektu Trinity Park III.
W Zarządzie Ghelamco Poland odpowiada za strategię ESG i innowacje.
Manager ds. Komunikacji, Fortum
Ekspertka ds. komunikacji z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej. Z Fortum związana od września 2022 r., gdzie współtworzy i wdraża strategię komunikacji zewnętrznej oraz przygotowuje i wdraża projekty komunikacyjne związane z dekarbonizacją ciepłownictwa. Specjalizuje się w komunikacji procesów inwestycyjnych. Wcześniej od stycznia 2021 r. pełniła funkcję kierownika Wydziału Komunikacji Zewnętrznej oraz rzecznika prasowego PGE Polskiej Grupy Energetycznej, z którą była związana od 2015 r. Absolwentka Stosunków Międzynarodowych Szkoły Głównej Handlowej oraz studiów podyplomowych Manager ds. CSR na Collegium Civitas.
Dyrektor działu Property & Asset Management, Członek Zarządu, Savills
Michał Bryszewski dołączył do Savills z firmy JLL, gdzie jako Head of Business Solutions od podstaw zbudował blisko 160-osobowy zespół świadczący zintegrowane usługi w ramach czterech linii biznesowych. Wcześniej doświadczenie zdobywał w doradztwie biznesowym w PwC oraz w bankowości inwestycyjnej w UniCredit. Posiada międzynarodowe doświadczenie zdobyte m.in. w trakcie pięciu lat pracy w Wiedniu oraz ugruntowaną wiedzę finansową potwierdzoną tytułem CFA. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej oraz jest wieloletnim mentorem programu Top Woman in Real Estate.
Menedżer w zespole People & Organisation, PwC
Ekspert w obszarze wdrażania wymogów regulacyjnych w obszarze HR, w zakresie wynagradzania pracowników i kadry kierowniczej oraz unijnych i polskich przepisów związanych z wynagrodzeniami dla kluczowych osób w instytucjach finansowych.
W jego obszarze doświadczenia znajdują się projekty związane m.in. z wynagradzaniem członków zarządów oraz kluczowych pracowników w różnych organizacjach, w tym z budowaniem programów motywacyjnych i systemów wynagrodzeń zmiennych, przeglądami due diligence HR, obowiązkami podatkowymi i ubezpieczeniowymi.
Bartosz uczestniczy w projektach związanych z certyfikacją równych płac EQUAL SALARY oraz jest współautorem Raportu wynagrodzeń członków zarządów i rad nadzorczych
HR Strategy Manager, KRUK S.A.
Na co dzień odpowiada za tworzenie i realizację strategii zarządzania zasobami ludzkimi w Grupie KRUK. Widzi ogromną wartość w ludziach, jednocześnie pracując z liczbami, danymi i właściwą analityką. Te w znacznym stopniu wspierają podejmowane przez organizację decyzje. Obecnie bardzo blisko współpracuje z zespołem odpowiedzialnym za strategię zrównoważonego rozwoju (ESG) oraz wdraża działania mające na celu budowanie zróżnicowanego i inkluzywnego miejsca pracy (DEI).
W biznesie i HR pracuje od ponad 15 lat, z udokumentowaną historią pracy w branży restauracyjnej, MŚP i windykacyjnej w wielu europejskich krajach. Specjalizuje się w budowaniu i integracji kultury organizacyjnej, rozwoju osobistym i analityce HR. Z największymi sukcesami w zwiększaniu retencji i zaangażowania zespołów oraz rozwoju osobistym menedżerów. Jest absolwentką studiów podyplomowych z zakresu międzynarodowego zarządzania zasobami ludzkimi, certyfikowaną Strategiczną Partnerką Biznesową HR oraz Trenerką Biznesu.