speaker-photo

Katarzyna Białkowska

Transformation Leader, Mentor, Business Trainer, CFO

Ekspertka transformacji energetycznej i ESG, od kilku lat wspierająca samorządy i biznes na ścieżce zrównoważonego rozwoju. Liderka transformacji, CFO ze strategicznym podejściem i HR-owym sercem. Entuzjastka nowych technologii (Blockchain) i sposobów pracy (Agile, Scrum, Design Thinking). Pasjonatka dzielenia się wiedzą, mentorka wspierająca zarządy i startupy. Absolwentka SGH, członkini CIMA i profesjonalistka z ponad 20-letnim doświadczeniem w branżach takich jak IT (Enercode, IneoGroup), FMCG, B2B, Produkcja, Real Estate i E-commerce (BAT, Echo Investment, P3 Logistics Parks, Securitas), także po stronie właścicielskiej tj. w Private Equity (Enterprise Investors). Członek Rad Nadzorczych w holdingach kapitałowych, zaangażowana w procesy M&A i IPO.

14:40

29 marca

Jak pomóc sektorowi MŚP w przygotowaniu do transformacji, którą zapoczątkowało ESG?

Liderzy polskich firm wciąż nie mają wystarczających informacji i argumentów, by wdrażać w firmie standardy ESG jako efektywne narzędzie zarządzania. Sektorowi MŚP również brakuje tych argumentów i… wiedzy. Aż 53% podmiotów w ogóle nie miało styczności z pojęciem ESG! Z firm, które znają to pojęcie, jedynie 1/5 opracowała strategię ESG (dane pochodzą z Raportu: „Koszty i wyzwania ESG” opracowanego przez Polskie Stowarzyszenie ESG).

▪️Jakiego wsparcia potrzebują mniejsze firmy, by zacząć raportować wskaźniki ESG i pozostać w łańcuchach dostaw dużych graczy?
▪️Jak przygotować dostawców do procesu raportowania?
▪️Czy sektor MŚP zda egzamin ze zrównoważonego rozwoju?

 

W dyskusji wezmą udział:

 

- Maria Krawczyńska, Dyrektorka Departamentu CSR i Zrównoważonych Finansów, Bank BNP Paribas
- dr Aleksandra Stanek - Kowalczyk, Managing Director, SAPERE
- Karolina Opielewicz, Członkini Zarządu, Krajowa Izba Gospodarcza
- Borys D. Sawicki, Radca prawny | Finansowanie przedsiębiorstw, ESG
- Piotr Placha, Menedżer Centrum Eksportu, PAIH
- Katarzyna Białkowska, Transformation Leader, CFO, AICPA | CIMA