Publikacja „Cyberbezpieczeństwo a zrównoważony rozwój” pokazuje, jak cyberbezpieczeństwo wpisuje się w strategię ESG i dlaczego jego zaniedbanie może kosztować firmę nie tylko pieniądze, ale i reputację. Przedstawiamy najnowsze zagrożenia, regulacje oraz dobre praktyki, które pomogą Twojej organizacji budować odporną i etyczną przyszłość.
W cyfrowym świecie bezpieczeństwo danych to nie tylko kwestia technologii, ale i zaufania. Jak cyberbezpieczeństwo wpisuje się w strategię zrównowazonego rozwoju? Na jakie koszty naraża się firma, która zaniedba ten zakres działalności? Jak budować odporną i etyczną przyszłość w dobie narastających zagrożeń? Czy regulacje nadążają za rosnącymi wyzwaniami cyfrowego świata? Debata wokół publikacji „Cyberbezpieczeństwo a zrównoważony rozwój” to okazja do analizy kluczowych trendów, dobrych praktyk i skutecznych rozwiązań.
Zapraszamy Państwa do badania, w którym sprawdzimy w jaki sposób firmy podchodzą do kwestii zrównoważonego rozwoju oraz ich gotowość do wdrażania strategii ESG (Environmental, Social, Governance).
Rok 2025 to czas wielkich wstrząsów i dużych zmian geopolitycznych. Kluczowe tematy, które przebijają się w dyskusjach, to inwestycje w obronność i deregulacje mające ułatwić rozwój biznesu. Jaki będzie to miało wpływ na przyjętą przez Unię Europejską wiele lat temu politykę dążenia do zeroemisyjności i realizację celów zrównoważonego rozwoju?
Transformacja energetyczna nabiera tempa, ale czy wiemy, co nas czeka w kolejnych latach? Jakie regulacje i technologie wpłyną na sektor energetyczny? Czy Polska nadąża za globalnymi trendami, czy pozostaje w tyle? A może scenariusz powrotu do paliw kopalnych i rosyjskiego gazu jest bardziej realny, niż nam się wydaje? Podczas panelu eksperci przeanalizują kluczowe wyzwania i kierunki rozwoju, które zdefiniują przyszłość rynku energii.
W świecie cyfrowego biznesu jedno kliknięcie może kosztować fortunę! Jak chronić firmę przed cyberzagrożeniami? Podczas tego wykładu poznasz najczęstsze metody ataków, takie jak phishing czy wycieki danych, oraz sprawdzone sposoby ich unikania. Dowiesz się, jak bezpiecznie zbierać i przechowywać informacje, weryfikować partnerów biznesowych i wdrażać skuteczne zabezpieczenia.
Współczesny rynek pracy stawia przed pracodawcami nowe wyzwania – stres, wypalenie zawodowe i choroby cywilizacyjne wpływają na efektywność i zaangażowanie pracowników. Jak firmy mogą realnie wspierać zdrowie fizyczne i psychiczne swoich zespołów?
Wnioski z debaty będą punktem wyjścia do prac Instytutu Wsparcia Pracownika i Edukacji Zdrowotnej, który został powołany przy Polskim Stowarzyszeniu ESG. Instytut został powołany w celu poprawy dobrostanu pracowników dużych firm i organizacji poprzez edukację zdrowotną, profilaktykę oraz wdrażanie programów prozdrowotnych. Instytut jest strategicznym partnerem pracodawców w zakresie budowania zdrowego i efektywnego środowiska pracy.
Przewodnik zawiera podstawowe informacje dotyczące tematyki ESG, z naciskiem na kwestie praktyczne, w tym:
Zapraszamy na krótką prezentację założeń Przewodnika.
Przewodnik powstał w ramach realizowanego przez nas projektu “Nauka o zrównoważonym rozwoju dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw” dofinansowanego z środków budżetu państwa przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki, w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”.
Podczas tego panelu eksperci omówią, jak nowe technologie wspierają biznes – od automatyzacji procesów po inteligentną analizę danych. Dowiesz się, jak AI może zwiększać efektywność, jakie są wyzwania związane z bezpieczeństwem informacji oraz jakie innowacje zmieniają rynek. To praktyczna dyskusja o tym, jak wykorzystać potencjał cyfrowej transformacji, by rozwijać firmę i zdobywać przewagę konkurencyjną.