Do udziału w panelach dyskusyjnych w naszym wydarzeniu zaprosiliśmy ekspertów i praktyków ESG z różnych branż. W panelach wezmą udział zarówno naukowcy, jak i przedstawiciele firm, organizacji oraz korporacji wdrażających strategie ESG. Z jakimi wyzwaniami mierzą się na co dzień? Jak będzie wyglądał świat za kilka lat? Czy ESG ma realny wpływ na zmianę naszej rzeczywistości?
Akademia Leona Koźmińskiego
Kieruje Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu w Katedrze Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie w Akademii Leona Koźmińskiego oraz studiami podyplomowymi „CSR. Cele Zrównoważonego Rozwoju w strategii firmy”. Współautor corocznego Rankingu Odpowiedzialnych Firm i Startupów Pozytywnego Wpływu, współzałożyciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu, współtwórca programu Climate Leadership powered by UN Environment. Uczestnik wielu polskich i międzynarodowych projektów z zakresu neutralności klimatycznej biznesu, gospodarki obiegu zamkniętego, przygotowywania i wdrażania programów etyki, zrównoważonego rozwoju i ESG.
Przedstawiciel Krajowy, Dyrektor Wykonawczy UN GCNP
Kamil Wyszkowski, Przedstawiciel Krajowy, Dyrektor Wykonawczy United Nations Global Compact
Network Poland (UN GCNP). Od 2002 roku związany z ONZ. W latach 2009-2014 dyrektor biura
United Nations Development Programme (UNDP) w Polsce, od 2004 do dziś Przedstawiciel UN GCNP
(ONZ-owskiej sieci koordynującej z ramienia ONZ współpracę z biznesem, miastami, uczelniami
wyższymi, administracją publiczną oraz organizacjami pozarządowymi), od 2011 roku Dyrektor
Centrum Transferu Wiedzy – Know-How Hub (powołanego w ramach UNDP Poland, obecnie
zarządzanego przez UN GCNP).
General Counsel, Członek Zarządu, Polpharma
Agnieszka Deeg-Tyburska pracuje na stanowisku Radcy Prawnego Grupy Polpharma od 2015 roku. Obecnie w Polpharmie zarządza zespołami Prawnym, Compliance, Bezpieczeństwa oraz Patentowym. Jest także wiceprzewodniczącą Komitetu Prawnego ds. Leków dla Europy, a także posiada tytuł Certyfikowanego Mediatora CERP.
Od wielu lat związana z branżą farmaceutyczną, reprezentując producentów leków generycznych i innowacyjnych. W swojej dotychczasowej karierze Agnieszka posiada bogate doświadczenie w zakresie dużych i skomplikowanych transakcji, ze szczególnym uwzględnieniem przejęć spółek publicznych, transakcji inwestycyjnych funduszy venture capital, reprezentowanie międzynarodowych instytucji finansowych przy przejęciach polskich banków oraz firm leasingowych. Przygotowywała również struktury MBO i LBO. Reprezentowała szereg instytucji finansowych i pożyczkobiorców w programach pożyczkowych, emisjach dłużnych papierów wartościowych oraz transakcjach leasingu finansowego.
CEO, Solet
Absolwent matematyki o specjalności Metody Numeryczne i Programowanie na UMCS w Lublinie oraz Podyplomowych Studiów dla Kontrolerów Finansowych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie.
Od kilkunastu lat aktywny członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów ICV m.in. jako Lider Grupy Roboczej ICV Lublin, a następnie Lider Obszaru Firm Członkowskich ICV oraz Lider Tematycznej Grupy Roboczej ICV Advanced Analytics. Od 2009 r. związany ze spółką Solet, w której pełni funkcję Prezesa Zarządu. Odpowiedzialny za strategię oraz nadzór nad rozwojem usług w dziedzinie zaawansowanej analizy finansowej i operacyjnej, optymalizacji i konsolidacji.
W ostatnich latach koncentruje się na wdrażaniu strategii transformacji cyfrowej i rozszerzaniu portfolio usług analitycznych, w tym z obszaru zrównoważonego rozwoju ESG. Prywatnie – ojciec 4 dzieci, maratończyk, pasjonat jazdy na rowerze.
Dyrektor Pionu Inwestycji Kapitałowych w Grupie ERBUD, ekspert ds. energii
Członkini Zarządu GS1 Polska, Co-CEO
Członkini Zarządu GS1 Polska, Co-CEO. Przez 11 lat koordynowała w Grupie Raben działania komunikacyjne i ESG w 11 krajach Europy, pracując w centrali firmy na Europę. Odpowiadała za stworzenie, wdrożenie i realizację strategii PR, ESG oraz zaangażowania społecznego.
Od 2017 roku jest odpowiedzialna za działania komunikacyjne i ESG w organizacji GS1, która swoje oddziały posiada w 116 krajach na świecie.
Prowadzi zajęcia z zakresu ESG m.in. na studiach EMBA w Akademii Kaliskiej oraz pierwszym w Polsce MBA ESG na Uczelni Łazarskiego.
Ekspert w obszarze cyberbezpieczeństwa, Niebezpiecznik.pl
Ekspert w obszarze cyberbezpieczeństwa
Upierdliwy, ale potrzebny - tak w kilku słowach można opisać Kamila Porembińskiego, który od dwudziestu lat pomaga małym i dużym firmom w ulepszaniu ich biznesu, dzięki technologii. Automatyzuję marketing, zwiększam dostarczalności kampanii mailowych oraz dostępności stron www.
Moim konikiem jest cyberbezpieczeństwo, a jednym z flagowych usług szkolenia z zakresu bezpieczeństwa w sieci, migracje do chmury oraz optymalizacja kosztów infrastruktury serwerowej. Współpracowałem z takimi markami, jak IMKER, Urząd Miasta Wrocław, WSB Merito.
Współtwórca książki: “WydAIniej”, w której napisałem rozdział o cyberbezpieczeństwie w kontekście wykorzystania sztucznej inteligencji. Prywatnie nurek i autor pierwszego w Polsce podcastu o tej właśnie tematyce pod hasłem: “Spod wody”.
CEO, CSRinfo
Od 2005 roku wspiera w firmy w osiąganiu zrównoważonego rozwoju i standardów ESG. CEO firmy consultingowej CSRinfo, wyróżniona przez Forbes Women na liście 25 liderek zrównoważonego rozwoju w Polsce (2021).
Wprowadziła w Polsce wiele międzynarodowych standardów raportowania i zarządzania zrównoważonym biznesem m.in. AA1000, ISO26000, ISO20400, standardu GRI G4, standard <IR>. W 2014 uruchomiła studia podyplomowe dla menedżerów ESG, obecnie trwa 11 edycja.
Członkini rządowych zespołów ds. społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw i zrównoważonego rozwoju (od 2009). Polska ekspertka w międzynarodowej grupie roboczej ds. normy ISO26000. Pomysłodawczyni pierwszego w Polsce Rankingu narzędzi raportowania ESG.
CSRinfo jest pierwszą polską organizacją należącą do sieci partnerów EFRAG. Z jej inicjatywy zostały przetłumaczone na język polski wytyczne EFRAG IG1 oraz IG2.
Adiunkt w Katedrze Teorii Zarządzania SGH oraz kierownik studiów podyplomowych Transformacja Cyfrowa, SGH
Jej zainteresowania badawcze i zawodowe obejmują zagadnienia związane z ładem korporacyjnym oraz cyfryzacją i innowacjami, szczególnie w branży usług finansowych.
Kierownik programu badawczego Energia & Klimat, Fundacja Instrat
Członkini Zarządu, Polskie Stowarzyszenie ESG
Członkini Zarządu oraz współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia ESG, integratorka środowiska związanego z idą ESG. Jedna z inicjatorek Rady Innowatorów działającej przy PSE, skupiającej liderów zrównoważonej transformacji, przedstawicieli agend rządowych i ministerstw. Ekspertka z wieloletnim doświadczeniem w zakresie CSR, organizatorka i pomysłodawczyni akcji społecznych realizowanych przez międzynarodowe korporacje.
Współzałożycielka Agencji Medialnej Strategic Advisors, realizującej kampanie z zakresu Public Affairs, Public Relations i Investor Relations dla firm m.in. z sektora motoryzacyjnego, deweloperskiego, finansowego, FMCG i branży logistycznej.
Wcześniej związana z czołowymi polskimi mediami: Dziennikiem Polska Europa Świat, Dziennikiem Gazetą Prawną, Gazetą Wyborczą, tygodnikami Newsweek, Wprost, Przekrój oraz z portalem ObserwatorFinansowy.pl należącym do Narodowego Banku Polskiego.
Członkini Zarządu, Polskie Stowarzyszenie ESG
Członkini Zarządu i współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia ESG, członkini Komitetu KIG ds. ESG, integratorka środowiska związanego z ideą ESG. Jedna z inicjatorek Rady Innowatorów ESG działającej przy PSE, skupiającej liderów zrównoważonej transformacji. W skład Rady wchodzą przedstawiciele dużych firm, organizacji, agend rządowych, instytucji finansowych.
Dyrektorka zarządzająca jednej z najdłużej działających na polskim rynku spółek PR & Public Affairs w Polsce - Compress SA, partnerka zarządzająca agencji doradztwa strategicznego i public affairs - Agencji Medialnej Strategic Advisors. Pracowała dla kilkudziesięciu dużych marek polskich i międzynarodowych, tworząc strategie, doradzając zarządom w sytuacjach kryzysowych, organizując kampanie CSR. W codziennej pracy stara się łączyć oczekiwania interesariuszy, z wymogami regulatorów i strategią biznesową firm. Fascynatka i adwokatka tematyki odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Jej misją jest budowanie świadomości i promocja idei odpowiedzialnego biznesu wśród jak najszerszego grona odbiorców oraz uświadamianie jakie szanse biznesowe niesie za sobą troska o klimat, środowisko czy różnorodność. Politolożka i dziennikarka ekonomiczna. Przez pierwsze 10 lat pracy zawodowej pracowała w czołowych polskich mediach: Forbes, Puls Biznesu, Polska Press, Dziennik „Polska Europa Świat”.
Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju (Chief Sustainability Officer) w Grupie Rhenus
Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju (Chief Sustainability Officer) w Grupie Rhenus, będącej globalnym dostawcą usług logistycznych, działającym w 70 krajach, zatrudniającym 40 000 pracowników i osiągającym przychody w wysokości 8 miliardów euro (2023).
Kieruje procesem wdrażania dyrektywy CSRD w grupie Rhenus oraz odpowiada za opracowanie i wdrożenie strategii zrównoważonego rozwoju. Buduje silne relacje z kluczowymi interesariuszami. Z grupą ekspertów tworzy plan dekarbonizacji dla wszystkich linii biznesowych. Odpowiada za zbudowanie solidnych fundamentów zarządzania danymi w tym i wdrożenie platformy ESG. Wykorzystuje zaawansowane narzędzia analityczne do identyfikacji trendów i wzorców, wspierając tym samym biznes w podejmowaniu świadomych decyzji inwestycyjnych. Wierzy w zrównoważony rozwój, który łączy cele środowiskowe z rozwojem pracowników, promując kulturę równości i różnorodności.
Założyciel i prezes firmy Rhenus Data Office, odpowiedzialny za strategię, budowę leadershipu, akwizycje, innowacje i cyfrową transformację modelu biznesowego. W latach 2013-2015 pełniący funkcję członka zarządu w spółkach Rhenus w Austrii i na Węgrzech.
W latach 2006-2018 członek rady nadzorczej giełdowej spółki medycznej Polmed.
Specjalista w dziedzinie wsparcia procesów biznesowych rozwiązaniami technologicznymi w zakresie automatyzacji, digitalizacji i analizy danych. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży zarządzania dokumentami i informacją oraz Business Proces Outsourcing.
Posiada dyplom MBA prywatnej szkoły biznesu ESCP Europe Berlin Campus.
Wraz z rodziną mieszka w Warszawie i w Toruniu, żeglarz, golfista i pasjonat permakultury.
Kierowniczka studiów z marketingu cyfrowego na Akademii Leona Koźmińskiego
To ekspertka z prawie 20-letnim doświadczeniem w obszarze cyberbezpieczeństwa, transformacji cyfrowej oraz komunikacji dotyczącej ochrony w internecie. Jest badaczką, wykładowczynią i kierowniczką studiów z marketingu cyfrowego na Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie współtworzy Centrum Badawcze Cyfrowej Edukacji. Specjalizuje się w relacjach człowiek-maszyna w środowiskach wirtualnych oraz w wykorzystaniu danych i technologii w marketingu. Od ponad 15 lat związana z firmą F-Secure, gdzie odpowiada za strategie marketingowe w zakresie zabezpieczeń tożsamości i urządzeń mobilnych. Dr Małagocka współtworzy inicjatywę "Cyber Citizen" we współpracy z Aalto University, której celem jest podnoszenie świadomości na temat ochrony w sieci w krajach Unii Europejskiej.
ESG Program Manager w KPMG Polska, Doradczyni Zarządów i Członków Rad Nadzorczych
Menedżerka z wieloletnim doświadczeniem w obszarze nowych technologii, IT, ESG i cyberbezpieczeństwa. Posiada bogate doświadczenie w implementacji strategii cyfrowych transformacji oraz wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Jako CEO i Współzałożycielka 1Strike.io zajmuje się strategiami zarządzania ryzykiem związanym ze sztuczną inteligencją oraz planowaniem odporności cybernetycznej.
Aktywnie wspiera organizacje w dostosowaniu się do wymagań ESG, w tym wdrażaniu regulacji dla dużych spółek giełdowych oraz adaptacji do wymogów raportowania niefinansowego takich jak CSRD i EU Taxonomy.
Specjalizuje się w identyfikowaniu ryzyk i szans zrównoważonego rozwoju oraz opracowywaniu strategii wdrażania narzędzi ułatwiających raportowanie ESG.
Jest także opiekunką i konsultantką merytoryczną kierunku cyberbezpieczeństwo na Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie.
Jako alumnka programu International Visitors Leadership Program (IVLP) „Promoting Cybersecurity” posiada unikalne perspektywy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa na poziomie międzynarodowym.
Prezeska Instytutu Człowieka Świadomego
Prezeska Zarządu Instytutu Człowieka Świadomego, od 2018 do 2024 roku związana była z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego PZH-PIB, najpierw jako Pełnomocnik Dyrektora ds. Badań i Rozwoju, a od 2021 roku jako Pełnomocnik Dyrektora ds. Operacyjnych oraz Rzecznik Prasowy. Wcześniej manager zespołu chemii procesowej w jednej z firm farmaceutycznych, odpowiedzialna m.in. za opracowywanie nowych rozwiązań patentowych. Zanim związała się z firmą była wykładowcą z zakresu technologii środków leczniczych. Absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ze specjalizacją chemia biologiczno - medyczna. Absolwentka studiów Executive Master of Business Administration (EMBA) w ochronie zdrowia. W trakcie pracy w NIZP PZH-PIB brała udział w tworzeniu projektów Narodowego Programu Zdrowia, aktywnie uczestniczyła w procesie włączania Instytutu Żywności i Żywienia w struktury NIZP PZH-PIB.
Chief Technology Officer w Solet Sp. z o. o.
Pełnomocnik Zarządu ds. Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji, odpowiedzialny za transformację chmurową rozwiązań Solet. Jest doświadczonym liderem technologii z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży IT oraz pasjonatem nowych technologii takich jak AI, blockchain. Jego rozległa wiedza IT obejmuje obszary Modern Work, Security oraz Microsoft Fabric, a także automatyzację procesów. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu infrastrukturą IT, projektowaniu i wdrażaniu procesów oraz technologii wspierających transformację cyfrową organizacji.
Kierownik Zakładu Innowacji w Ochronie Zdrowia
Pracownik naukowy Katedry Ubezpieczenia Społecznego SGH, autorka szeregu publikacji z zakresu prywatnych i publicznych ubezpieczeń zdrowotnych oraz z zastosowania metod ilościowych w systemie zabezpieczenia społecznego. Wieloletni dyrektor Departamentu Analiz i Strategii Ministerstwa Zdrowia (współtwórca map potrzeb zdrowotnych oraz pakietu onkologicznego), były członek Rady Taryfikacji przy AOTMiT, obecnie konsultant Narodowego Funduszu Zdrowia (w zakresie modeli decyzyjnych oraz systemu jgp).
Redaktor Naczelna, www.green-news.pl
Dziennikarka ekonomiczna z wieloletnim doświadczeniem. Pracowała m.in. w “Parkiecie”, “Rzeczpospolitej” i “Dzienniku Gazecie Prawnej”, współtworzyła WysokieNapiecie.pl. W latach 2015-2018 była czterokrotnie nagradzana w konkursie Towarowej Giełdy Energii za najlepsze artykuły poświęcone rynkom energii. W 2017 roku otrzymała tytuł Dziennikarza roku. Od maja 2019 r. jest naczelną portalu green-news.pl.
Wiceprezes, Federacja Przedsiębiorców Polskich
Prawnik, od 10 lat związany z organizacjami przedsiębiorców, wcześniej wieloletni pracownik administracji rządowej m.in. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwie Pracy, Ministerstwie Gospodarki. Sekretarz Rady Dialogu Społecznego członek Zespołu ds. deregulacji gospodarki przy Ministrze Rozwoju. Współautor raportów dot. monitoringu przebiegu procesu legislacyjnego w Polsce, dialogu społecznego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMSC oraz programu MBA GFKM.
Lider ds. rozwoju produktów i sprzedaży, Respect Energy
Z wykształcenia prawnik a z powołania doradca w zakresie optymalizacji zużycia i sposobu zakupu energii elektrycznej. Od lat działający w branży OZE, głównie w segmencie dużych firm. Dba o budowanie świadomości klienta w zakresie sytuacji na rynku energii i jej wpływu na wybór elastycznych sposobów na budowanie strategii zakupowej.
Adiunkt, Wydział Nauk o Zdrowiu, Warszawski Uniwersytet Medyczny
Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na kierunkach dietetyka oraz zdrowie publiczne. Członek Komitetu Zdrowia Publicznego Polskiej Akademii Nauk w kadencji 2020-2023r.
Jest autorem przeszło stu publikacji z zakresu zdrowia publicznego i promocji zdrowia. W 2010 roku jego praca doktorska pt.: „Wykorzystanie funduszy Unii Europejskiej w dziedzinie promocji zdrowia w mieście stołecznym Warszawie” została wybrana jedną z 20 najlepszych prac doktorskich w konkursie Komitetu Regionów Unii Europejskiej (Commitee of the Regions).
Promotor kilkuset prac dyplomowych, wielokrotny laureat nagród J.M. Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Współtworzy i współrealizuje wiele programów edukacji zdrowotnej i działań z zakresu zdrowia publicznego (także w ramach Narodowego Programu Zdrowia) z powodzeniem wdrażanych w różnych środowiskach i populacjach (m.in. ProHealth 65+, Injury Data Base i wiele innych)
Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Zdrowia Publicznego.
Business Development Manager, Energy Solution
Absolwent Politechniki Wrocławskiej na kierunku elektrotechnika, specjalizujący się w elektroenergetyce. Doświadczony inżynier i wieloletni praktyk w dziedzinie efektywności energetycznej, audytów oraz wdrażania inteligentnych systemów zarządzania energią. Specjalizuje się w analizie zużycia energii, identyfikacji obszarów oszczędności oraz doradztwie w zakresie optymalizacji kosztów. Jako Business Development Manager w Energy Solution odpowiada za rozwój projektów technicznych, implementację nowoczesnych systemów pomiarowych oraz przeprowadzanie audytów energetycznych, które pozwalają klientom zwiększać efektywność i redukować koszty zużycia energii.
Zastępca dyrektora Departamentu Energetyki i Przemysłu w NFOŚiGW
Absolwentem Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie na kierunku Inżynieria Środowiska, specjalizującym się w odnawialnych źródłach energii. Posiada także dyplom Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie zarządzania i finansów w energetyce oraz Executive MBA Menadżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie. Obecnie pracuje jako Zastępca Dyrektora Departamentu Energetyki i Przemysłu w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jako Zastępca Dyrektora wspiera Dyrektora Departamentu w nadzorze nad realizacją strategii i działań związanych z zapewnieniem przedsiębiorstwom dostępu do instrumentów finansowych wspierających transformację energetyczną, w tym rozwój odnawialnych źródeł energii, efektywność energetyczną, kogenerację, magazynowanie energii elektrycznej.