Katarzyna Szwarc
Absolwentka Instytutu Spraw Publicznych London School of Economics, Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu “Rethinking Capitalism” pod kierunkiem prof. Mariany Mazzucato na University College London. Ma wieloletnie doświadczenie pracy w instytucjach rynku finansowego. Karierę zawodową rozpoczęła na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W latach 2013-2015 zarządzała Biurem Polityki Regulacyjnej na Towarowej Giełdzie Energii (TGE). W latach 2015-2020 menedżerka polityki publicznej i relacji rządowych w Intercontinental Exchange: New York Stock Exchange w Londynie i Brukseli. Następnie współpracowała z LSE Grantham Research Institute w obszarze finansowania sprawiedliwej transformacji oraz Fundacją Instrat jako liderka programu Zrównoważone Finanse. Zasiadała w wielu grupach roboczych i doradczych m.in. przy ESMA (European Securities and Markets Authority).
29 marca
Jak zmienią się banki i instytucje finansowe?
Banki już teraz stosują kryteria #ESG w swoich decyzjach inwestycyjnych. Z jednej strony pozwala to na dokładniejszą ocenę ryzyka, z drugiej wymusza na innych uczestnikach rynku finansowego dostosowania strategii do standardów ESG.
▪️ Czy czeka nas finansowa rewolucja w świetle ESG?
▪️ Jak z pozyskaniem finansowania poradzą sobie mniejsi rynkowi gracze?
▪️ W jaki sposób banki i instytucje finansowe mogą wpływać na zieloną transformację firm i organizacji?
▪️ W którym kierunku będzie rozwijał się sektor finansowy?
W dyskusji wezmą udział:
- Robert Adamczyk, Senior Environmental Adviser, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju
- Katarzyna Szwarc, Pełnomocniczka rządu ds. Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego, Ministerstwo Finansów
- dr Jolanta Turek, Międzyuczelniana Akademia Klimatu, SGH
- dr Tomasz Wiśniewski, Koordynator Strategii ESG dla Rynku Kapitałowego, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
- Katarzyna Teter, Menadżer zespołu ds. zrównoważonego rozwoju i ESG, Santander Bank Polska